23 Mart 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Genç Çiftçilerin Küçükbaş Hayvanları Teslim Edildi

Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Alkan Odunpazarı ve Alpu İlçelerimiz Genç Çiftçilerine Küçükbaş Hayvanlarını Teslim Etti 

ALKAN, 2017 yılı Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi projesi kapsamında; Odunpazarı ve Alpu İlçelerimizden genç çiftçilerimize hibe olarak verilen 37'şer adet (35 koyun + 2 koç) olmak üzere toplam 148 adet küçükbaş hayvanlarını teslim etti.

İlgili Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerimizin de hazır bulunduğu teslim esnasında, İl Müdürümüz Erkan ALKAN çiftçilerimize hayırlı olsun dileklerini ileterek, her aşamada genç çiftçilerimizin yanlarında olduklarını belirtmiştir.

Genç Çiftçilerimizde hibe olarak küçükbaş hayvan verilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etmişlerdir.

İl Müdürlüğümüzce, "Genç Çiftçi Projesi kapsamında 2017 yılında İlimiz genelinde 149 genç çiftçiye toplam 4.470.000,00 TL tutarında destek verilmiş olup, küçükbaş hayvancılık kapsamında 31 Genç Çiftçimiz küçükbaş hayvancılık desteğinden faydalandırılmıştır. Bu kapsamda küçükbaş hayvancılık desteği kazanan tüm çiftçilerimize hayvanları teslim edilmiş olup, Büyükbaş hayvancılık Projeleri kapsamında büyükbaş hayvanların teslimatı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar