23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ALKAN Tepebaşı İlçesinde Genç Çiftçiyi Ziyaret Etti

​Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan ALKAN, 11.04.2018 tarihinde Tepebaşı İlçemize bağlı Uludere Mahallesinde,  Genç Çiftçi Hibe Desteği kapsamında,  kendisine 6 adet hibe büyükbaş hayvan verilen Aslı Yılmaztürk'ü ziyaret etti.

Tepebaşı İlçe Müdürünün de katıldığı ziyarette, İl Müdürü ALKAN, genç çiftçi Aslı Yılmaztürk'ten Genç Çiftçi Projesi kapsamında yaptığı faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Genç çiftçi Aslı Yılmaztürk, hayali olan hayvancılık yapmaya Genç Çiftçi Projesi    sayesinde kendisine hibe olarak 6 büyükbaş hayvan verilmesiyle başladığını ve  ayrıca Ziraat Bankası tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan çiftçilere özel olarak verilen 90.000 TL. değerindeki krediyi de kullanarak  9 adet daha gebe düve aldığını ve toplam anaç büyükbaş hayvan varlığını 15'e yükselttiğini belirtti.  Bakanlığımızın, kırsalda yaşamı destekleyici bu ve benzeri projelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 


Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette; İl Müdürü ALKAN, Bakanlığımızın, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması ve kırsalda genç nüfus istihdamının arttırılması amacıyla uygulamaya koyduğu genç çiftçi hibe desteği çalışmalarının hedefine ulaşmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, genç çiftçimize buzağı ölümlerinin önlenmesinin öneminden bahsederek, büyükbaş hayvanların bakım ve beslenmeleriyle ilgili bilgiler verdi.            

Genç Çiftçimiz, İl Müdürü ALKAN'a teşekkür ederek, kendilerini işletmesinde görmekten çok memnun olduğunu belirtti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar