20 Ağustos 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİRLİ KADIN GİRİŞİMCİLERE “KIZ KARDEŞİM” DESTEĞİ

Eskişehir’in de yer alacağı "Kız Kardeşim" projesi, İstanbul’da gerçekleşen ve Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’in katıldığı toplantıda tanıtıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile başlatılan Kız Kardeşim Projesi İstanbul’da tanıtıldı. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’in katıldığı toplantıda 30 ilden kadın girişimciler kurulunun başkanları da yer aldı. Toplantıda Eskişehir’i, İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali temsil etti. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Kız Kardeşim" projesiyle 30 ilde 9 bin kadına çeşitli alanlarda eğitimler verileceğini söyledi. Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent ise, kadınların başarısı için küresel anlamda uygun bir ortam yaratmanın ve fırsat eşitliği sağlamanın önemine dikkat çekti.

Tali: “Amacımız daha çok kadını iş hayatına katmak”
Eğitimler, finansal destekler ve mentorluk programı ile kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesini hedeflediklerini dile getiren Kent, "Kız Kardeşim" projesi ile bu hedefe yaklaşmayı umduklarını ifade etti. Program hakkında değerlenmede bulunan Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, “Kız Kardeşim” projesinin Eskişehir’de de yürütüleceğini söyledi.  Proje kapsamında kadın girişimcilere veya girişimci olmak isteyen kadınlara, finansal okuryazarlık, bilişim, internet güvenliği, internet reklamcılığı, mobil fotoğrafçılık, fikir üretme ve girişimcilik metotları hakkında ders ve eğitimler verileceğini kaydeden Tali, bu sayede daha çok kadına ulaşarak, kadınların iş hayatına atılmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar