27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Ford Otosan İnönü Fabrikası’nı Gezdi

Vali Çakacak, Ford Otosan İnönü Fabrikası’nı Gezdi
  • 26 Mayıs 2018 Cumartesi
  • 1567 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, Ford Otosan İnönü Fabrikası’nı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında Fabrika Müdürü Aysan Hoşver’den bilgi aldı.

Eskişehir’deki sanayileşme hareketinin önemli firmalarından olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nın, bölge ve ülke ekonomisinin kalkınmasına büyük katkı sağladığını aktaran Vali Çakacak, “Ford Otosan kamyon fabrikası hızla gelişen ve büyüyen Eskişehir sanayisinin temel taşlarından biridir. Son zamanlarda artan sanayi ve ticaret hacmiyle Eskişehir, üretim merkezi haline gelmiştir.” dedi.

Köklü sanayi geçmişi ile ülkemizin en önemli sanayi şehirlerinden biri olan Eskişehir’de bulunan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nın bölge halkına büyük istihdam sağladığını dile getiren Vali Çakacak, Müdür Hoşver’e verdiği bilgiler için teşekkür etti.

Ford Otosan İnönü Fabrikası’nın 1,1 milyon metrekarelik alana kurulu olduğunu anlatan Müdür Hoşver ise fabrikada, Ar-Ge mühendislik kadrosu ve yaygın satış, servis ve yedek parça ağı ile müşterilerin isteklerini en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’nin en değerli ve çok tercih edilen sanayi şirketi olan Ford Otosan’ın amaçlarını açıklayan Müdür Hoşver, yenilikçi otomotiv ürünlerini teknolojik yeniliklere ayak uydurarak genişlettiklerini söyledi.

Vali Çakacak, fabrikanın üretim sistemi, seri imalat, ölçüm laboratuvarı ve AR-GE test merkezini gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Vali Çakacak, Ford Otosan İnönü Fabrikasından ayrıldı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde, İnönü Kaymakamı Mustafa Taş, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de eşlik etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar