22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

’’Ceviz yetiştiriciliği ve gübrelenmesi’’ Semineri Verildi

ESKİŞEHİR'DE CEVİZ YETİŞTİRİCİLERİNE  ''Ceviz yetiştiriciliği ve gübrelenmesi'' konusu ile ilgili seminer verildi
 
Eskişehir'de bir otelin toplantı salonunda; ceviz yetiştiricilerine,  ''Ceviz yetiştiriciliği ve gübrelenmesi'' ile ilgili seminer verildi. Seminere; Eskişehir ve Bilecik'ten çok sayıda ceviz yetiştiricisi katıldı.

Ar-Ge Endüstriyel Genel Müdürü Vedat Karakaya ve Ziraat Mühendisi Harun Çolak tarafından; ceviz yetiştiricilerine, ürünler hakkında genel bilgiler verildi. Daha sonra, yüksek ziraat mühendisi ve aynı zamanda bitki besleme uzmanı Yakup Alpaslan Ergün 'bitki besleme' ile ilgili genel bilgiler verdi ve sözlerine şöyle devam etti: ''Ceviz ağacının kökleri inebileceği derinlik, bir buçuk metre derinliğe kadar inebildiği derinlik dikkate alınarak analiz yapılmalıdır'' diye ifade etti. Ceviz yetiştiricilerine verilen genel bilgiler arasında şu konulara değinildi: Toprak verimliliğini artırmada, en önemli faktörlerden birisi, bitki besin elementleridir. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için; uygun miktar ve formülasyonlardaki besin elementlerinin gübre olarak gerek topraktan, gerektirdiği durumlarda da yapraktan verilerek kullanılması gereklidir. Demir ve çinko bitkilerde klorofil oluşumu için mutlaka gereklidir. Ayrıca bitkiler için; diğer besin elementlerine de değinilerek, ceviz yetiştiricileri bilgilendirildi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar