25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BEBKA, YEREL VE KIRSAL ALANDA KALKINMAYI ANLATTI…

BEBKA, YEREL VE KIRSAL ALANDA KALKINMAYI ANLATTI…
  • 15 Eylül 2018 Cumartesi
  • 2020 kez okundu

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)  “Yerel ve Kırsal Kalkınma Uzmanlık Programı” katılımcılarına yönelik gerçekleştirilen Bursa Teknik  Gezi Programına ev sahipliği yaptı.

BEBKA, Özyeğin Üniversitesi’nin ‘Yerel ve Kırsal Kalkınma Uzmanlık Eğitimi Sertifika Programı’ kapsamındaki çoğunluğu Kalkınma Ajansı uzmanlarından oluşan 50’ye yakın katılımcıyı Bursa’da ağırladı. Bursa için önemli bir değer olan siyah incir, Gemlik zeytini ve Bursa şeftalisi gibi yöresel ürünlerin ve kırsal kalkınma örneklerinin anlatıldığı sabah sunumlarını içeren sabah programı Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesinde gerçekleştirildi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Üyesi Ali Duran Dinç, Tarım A. Ş. Genel Müdürü Fetullah Bingül, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sertaç Dokuzlu ve Doğancı Köyü Kadınları Derneği temsilcisi Hatice Şahan’ında konuk konuşmacı olarak katıldığı sunumlar, katılımcılar tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erhan Öztürk, kırsal kalkınmanın BEBKA’nın üzerinde durduğu en önemli konulardan biri olduğunu söyledi. BEBKA’nın faaliyetleri, destekleri ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Öztürk, “Destek verdiğimiz projelerin başka kırsal ilçelere de örnek olması bizleri mutlu ediyor. Bursa gerek doğasıyla gerekse de tarımsal çeşitliliğiyle çok zengin bir şehir. Bu potansiyeli harekete geçirecek projelerin çoğalmasını arzuluyor ve bu çerçevede hareket ediyoruz” dedi.

Sonrasında konuşan BEBKA Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fatih Aydın ise Bilecik’te BEBKA tarafından gerçekleştirilen tasarım ve markalaşma etkinliklerini anlattı. Aydın, gerçekleştirdikleri etkinliklerle gerek kırsal alandaki bitmeye yüz tutmuş tarihi sanatları gerekse de bölgelere mal olmuş güzellikleri tekrar canlandırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Programın öğleden sonraki bölümünde program katılımcıları ilk olarak Bursa’da siyah incir merkezi Karabalçık Köyü’nü ziyaret etti. Siyah incirin marka etiketleri ile paketlenmesini inceleyen ekip Bursa Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Osman Özkan’dan siyah incir üreticilerinin kooperatifleşme sürecini ve bunun üreticilere ve yerli halkın kalkınmasına etkilerini dinledi. Bursa Teknik Gezisi  Alara Tarım A.Ş ‘de Genel Müdür yardımcısı Belit Balcı’nın ev sahipliğinde Alara’nın bu konudaki çalışmalarının anlatıldığı ve tesisin ziyaret edildiği etkinlik ile sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.