20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MADENCİLİKTE ETO-METSEM TÜRKİYE’DE İLK OLDU

ETO-METSEM, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilerek, madencilik alanında sınav ve belgelendirme yapabilen Türkiye’deki ilk kuruluş oldu.

Eskişehir Ticaret Odası tarafından madencilik sektöründe sınav ve belgelendirme yapmak üzere hayata geçirilen ETO-METSEM (Eskişehir Ticaret Odası-Mesleki Test Sertifikasyon Merkezi Anonim Şirketi) Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından daha önce akredite edilen ETO-METSEM, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından da yetkilendirilerek ülkemizde madencilik alanında sınav ve belgelendirmedeki ilk kuruluş oldu. Madencilik sektöründe 3 meslekte sınav ve belgelendirme hizmetine başlayan ETO-METSEM, Türkiye’nin her yerindeki firmalara ve çalışanlara sınav ve belge hizmeti verebilecek. ETO-METSEM’in yetkilendirilmesi hakkında konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye’de bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, ETO-METSEM sayesinde Eskişehir’in madencilik sektöründe Türkiye’de hep bir adım önde olacağını kaydetti.

ETO-METSEM Türkiye’nin her yerinde sınav ve belgelendirme yapabilecek

ETO-METSEM’in madencilik sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu ve çalışanı olduğu mesleklere yönelik sınav yapıp belgelendirmede bulunacağını kaydeden Güler, “ETO-METSEM ile Türkiye’de bir ilke gerçekleştirmenin yanı sıra, şehrimizin ve ülkemizin madencilik sektörünün geleceğine katkı sağlayacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu proje için çok uzun ve zorlu bir yoldan geçtik. Gerek Türkiye gerekse Avrupa’nın madencilik alanındaki en yetkin sivil toplum kuruluşlarıyla temaslar gerçekleştirdik. İki yılı aşkın çalışmanın neticesinde madencilik alanında sınav ve belgelendirme yetkisine sahip olduk. ETO-METSEM ile hem madencilik sektöründeki iş kazalarının azalmasına destek olacak hem de bu alanda çalışanların daha nitelikli olmasına vesile olacağız. Üstelik ETO-METSEM ile Türkiye’nin neresinde olursa olsun madencilik alanında çalışanları sınav yapabilecek ve başarılı olmaları halinde belgelendirebileceğiz. Madencilik alanında belgeli çalışanları istihdam etmek firmalar için çok büyük avantajlar sağlıyor.  Belgesi olan çalışanlar için devletimiz tarafından 48 aya kadar prim desteği sağlanıyor. İşte bu fırsattan yararlanmak isteyen tüm firmalar ETO-METSEM aracılığı ile çalışanlarını belgelendirebilecek. ETO-METSEM’in madencilikte sınav ve belgelendirmede yapabilen Türkiye’deki ilk kuruluş olmasına katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza, sektördeki üyelerimize, organ üyelerimize destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar