20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESO’dan sanayicilerin işlerini kolaylaştıran uygulamalar

ESO’dan sanayicilerin işlerini kolaylaştıran uygulamalar
  • 7 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1810 kez okundu

Eskişehir Sanayi Odası üyesi sanayiciler için hayata geçirdiği dijital ve üye odaklı projeleri kamuoyu ile paylaştı. Projeler sayesinde hem personel ihtiyacını hem de sanayicilerin genel giderlerini düşürülmesi hedefleniyor.
ESO hizmet binasında basın mensupları ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Üyesi Evren Şahin,  ESO üyeleri için geliştirilen ESO Haber, CVESO, ESO Kariyer, ESO Ortak Satın Alma, ESO Teşvik Sihirbazı, ESO Firma Rehberi ve ESO Portal’ın tanıtımını gerçekleştirdi.

Toplantıya ESO Genel Sekreteri Volkan Günaydın, ESO Üyesi Midsoft Genel Müdürü Mehmet Taşkın, Sürat Kargo ve Porsuk OSGB temsilcileri de katılarak projler hakkında değerlendirmede bulundular.

Toplantıda konuşan ESO Meclis Üyesi Evren Şahin, Odanın Satın Alma ve Portallardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu belirterek, “Birlikte biz kazanacağız söylemiyle göreve geldik. Tabii birlik olmadan birlikte kazanılmayacağının farkındaydık. Bu vesileyle göreve geldiğimiz an itibari ile ivedi bir şekilde üye ziyaretlerinde bulunduk. Bu üyelerimizi tanımak için oldukça önemliydi. Üyelerimizin arz, istek ve taleplerini bu vesileyle öğrenmiş, faaliyet alanlarını görmüş olduk. Meydana gelen bu birlikteliğin yerele ve ulusala sirayet etmesi gerektiği oluştu. Bu yüzden de portalımızın ilk ayağını oluşturan ESO HABER internet sitemizi Haziran ayında kurduk. ESO HABER internet sitesi aslında bir sanayicinin ihtiyaç duyduğu ekonomi, sanayi ve teknoloji gelişmeleri, güncel haberleri içeren bir internet sitesi olarak tasarlanmışsa da aynı zamanda sanayicinin de kendinden bir şeyler bulduğu bir site olarak tasarlandı. Bunu kurarken şunu düşündük; Eğer bir gün Eskişehir sanayisinin bir lobisi oluşacaksa, bunu yüksek sesle, isteklerini yerine getireceği bir platformda bu şekilde verebilirdik. ESO HABER bu açıdan önemli” dedi.

Ücretsiz personel ilanı
Yaptığı açıklamada “Bu sanayide iş var sloganı” ile yola çıktıklarını vurgulayan Şahin, ESO Portal içerisinde yer alan ‘Ortak İnsan Kaynakları’ sistemi ile sanayicilerin ihtiyaç duydukları alanlarda çalışabilecek nitelikli personel bulma sorununu çözebileceklerini belirtti.

İşverenlerin ücretsiz bir şekilde iş ilanı verebilecekleri sistemde, iş arayanlar da cv doldurarak iş başvurularını gerçekleştirebileceğini anlatan Şahin, insan kaynakları bulabilme konusunda yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Bu sanayide iş ver sloganı ile yola çıktık. Muhtarlar ile bir araya geldik, broşürlerimizi dağıttık. Şu an hali hazırda 567 CV sistemimizde mevcut. Şimdi yeni bir çalışma daha başlattık ve şehrin önemli noktaları olan Espark, Özdilek ve Vega alışveriş merkezlerine kiokslar bırakacağız. Bu sayede bireyler iş başvuru formlarına daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek” diye konuştu.

Sanayi firma rehberi hazır
ESO üyesi olan Eskişehir sanayi firmalarının yer aldığı bir rehberin hazırladıklarını da bildiren Şahin,  “Bu çalışma dijital ortama da taşıdı. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odaları’nın kütüphanelerinde bulunacak rehber 65 bin civarında yazılı olarak basıldı ve Türkiye geneline dağıtılacak. Yine ESO Portal içerisinde yer alan Teşvik Sihirbazı sanayicilerimiz çeşitli devlet teşviklerinden faydalanmasını sağlayacak” dedi.

Tüm bu uygulamalara ESO tarafından İOS ve Android marketten ulaşılacağını hatırlatan Şahin, tüm projelerimizi üyelerimiz için yapıyoruz ifadesini kullandı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar