19 Temmuz 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Alpu’da Mısır Kurutma Tesisi AÇILDI - video

S.S.Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifinin 2017 yılında hazırlıklarına başladığı  22 ton Saat kapasiteli dikey kurutma makinası, 250 tonluk yaş bekletme silosu ve 1000 tonluk kuru mısır deposuna sahip kurutma tesisi hizmete açıldı.

Dünyada 1044 milyar ton, ülkemizde 5,9 milyon ton mısır üretimi bulunmakta olup, Eskişehir'de de mısır ekimi her geçen yıl artmakta.

Pancar Kooperatifi de 2018 yılı için 7500 dekar alanda Tohum, ilaç ve gübre vererek taahhüt karşılığı ekim yaptırmış Hasat döneminde kurutarak mahsulunu almakta.

Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu  Başkanı Halil Ünal açılışta yaptığı konuşmasında “Göreve geldiğimiz günden itibaren adım adım hedeflerimize de yatırımlarımıza da hız kazandırdık. Siz değerli ortaklarımıza kalite-cazip fiyat-devamlılık anlayışı çerçevesinde hizmet etmeyi sürdürüyoruz.1951 yılından günümüze bir çiftçi kuruluşu olarak çiftçimizin yanında yer alan, çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu girdiyi en uygun fiyata ve zamanında tedarik ön planda tutan anlayışla amaç daha iyiye daha güzele çiftçimizle el ele birlikte yürümektir.Bu politikamızın sonucu olarak yine yatırımına 2017 Yılında  başladığımız Mısır Kurutma tesisimizi bugün hizmete açmış bulunmaktayız. tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.

Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Demirtaş  da şunları söyledi: " Yönetime geldiğimiz günden bu güne Pancar Kooperatifimizle, Eskişehir çiftçimize daha fazla nasıl katkı sağlayabiliriz sorusuna cevap arıyoruz. Her geçen sene kendimizi daha fazla geliştirerek hep yeni şeyler söylemenin gayretinde olduk. Ekonomik anlamda göreve geldiğimiz günden bugüne kooperatifimizin her yıl  daha ileriye götürmek için uğraş verdik.Her yıl  yakalanan başarı ve kârıda ortaklarımıza nasıl daha faydalı olabiliriz düşüncesiyle  yaptoğımız yatırımlarla da bunu taçlandırdık. Bizim çiftçilerimiz dünyanın en kanaatkar ve en fedakar çiftçileridir. Açılışını yaptığımız tesisimizin tüm çiftçilerimize ve ilçe halkına hayırlı uğurlu bol kazançlı olmasını temenni ediyoruz..” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar