23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İÇİN ÖSYM’YE BAŞVURULAR UZATILDI

İSG SINAVI İÇİN GEÇ BAŞVURU FIRSATI

ADAYLAR 21 KASIM’DA BAŞVURULABİLECEK

İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli adaylarına yönelik, ÖSYM tarafından 15 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek 2’inci Dönem İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için başvuru süresi uzatıldı. 2’inci Dönem İSG Sınavı için geç başvuru imkânı adaylara sadece 21 Kasım tarihinde bir günlüğüne tanınacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne başvurarak uygun olarak değerlendirilen, ancak 31 Ekim - 7 Kasım 2018 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvurularını yapamayan adaylar için bir kez daha başvuru fırsatı doğdu. Çeşitli sebepler nedeniyle sınav başvurusunda bulunamayan adaylar 2’inci Dönem İSG Sınavı’na 21 Kasım tarihinde başvuruda bulunabilecekler. Adayları yakından ilgilendiren geç başvuru süreci ÖSYM tarafından başlatılacak.

ÖSYM'nin yayınladığı kılavuzda yer alan bilgilere göre; 2’inci Dönem İSG Sınavı geç başvuruları 21 Kasım 2018 tarihinde saat 23:59'a kadar yapılabilecek. Yani başvurular aynı gün gece yarısı son bulacak. Geç başvurucu ücreti ise 300 TL olarak belirlendi. Başvuru yapacak adayların sınav ücretini aynı gün ödemeleri gerekiyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?
Sınava başvuru işleminin kılavuzda belirtildiği şekilde yapılması ve sınav ücretinin yatırılması gerekiyor. Başvuru bilgilerinin, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi içinde kontrol edilmesi gerekiyor. Aday başvuru kayıt bilgilerinin dökümünün alınması ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması önem taşıyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar