24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi kuruldu

Eskişehir Mobilyası için yola çıktılar

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) öncülüğünde bir ilke daha imza atılarak "Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi" kuruldu.  Eskişehir Sanayi Odası (ESO) öncülüğünde kurulan küme, mobilya sektörü üreticilerini, tasarımcıları ve akademisyenleri bir araya getirecek. Hedeflenen ise Eskişehir'in mobilyadaki potansiyelini daha arttırmak, tasarım ve kalite ile farklılık ortaya koymak ve Eskişehir mobilyasını dünya çapında duyurmak olarak belirlendi.

Eskişehir Sanayi Odası bölge sanayisinin dünya pazarlarındaki artan rekabet rüzgârına karşın ayakta durabilmesi, ekonomik sıkıntıların ortaya çıkardığı fırsatların avantaja çevirebilmesi için kümelenme çalışmalarına böylece bir yenisini daha ekledi.

Kümelenme çalışmalarının ESO Üyesi sanayicilerin kapasitesinin artmasına ve ihracat çalışmalarına katkı sunacağını ifade eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Üreten ve ürettiğini ihraç eden bir Eskişehir en büyük arzumuz. Bu noktada mobilya üreticilerimizin bir araya gelerek oluşturduğu yeni kümemiz önemli bir işbirliği fırsatı sunacak. Bizde kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Eskişehir mobilyasını hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız” dedi.

Eskişehir mobilyası dünya ile yarışacak
Kümenin ilk Yönetim Kurulu toplantısında konuşan ve Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi’nin 17 kurucu üye ile yola çıktığını belirten Küme Başkanı Ertuğrul Tezgören, dernek yapısı ile çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Tezgören, “Eskişehir’de mobilya sektörünün gelişmesine, uluslararası rekabet gücüne katkıda bulunmasına ve bundan da öte daha iyi yerlere ulaşması için bir araya geldik” diye konuştu. 

Mobilya Kümesinin ana sanayi ve yan sanayi ilişkisinin geliştirilmesine katkı sunacağını da belirten Tezgören, “Sektörde yeni iş birliği modelleri geliştirerek ortak projeler yapacağız. Ayrıca inovatif ürünler, tasarımda farklılaşma ve kalitemizle bir fark ortaya koymak istiyoruz. Belki hemen değil ama zaman içerisinde şehrimiz mobilya sektörü dünya genelinde önemli bir üretici olacaktır. Bunun için çok çalışmaya hazırız” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar