23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Genç Çiftçileri Küçükbaş Hayvanlarını Törenle Teslim Aldı

Eskişehir Genç Çiftçileri Küçükbaş Hayvanlarını Törenle Teslim Aldı
  • 17 Kasım 2018 Cumartesi
  • 3333 kez okundu

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Bakanlığımızca yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri 2018 Yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında; Odunpazarı ve Tepebaşı İlçesi Genç Çiftçilerine Küçükbaş hayvanları törenle teslim edildi.

15.11.2018 tarihinde düzenlenen törene İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Hüseyin ŞEN, Eskişehir - Bilecik Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet KIZILİNLER, Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Levent ÖZBUNAR, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet KÖKSAL, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Temsilcisi, İl Müdür Yardımcıları, Şube-İlçe Müdürleri ve Teknik personeller ile Genç Çiftçilerimiz katıldı. 

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER Genç Çiftçilerimize Küçükbaş hayvan teslim töreninde yaptığı açıklamada;

İlimizde uygulanan, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 2018 yılında Odunpazarı ve Tepebaşı İlçesinden 3 Genç çiftçimizle birlikte İlimizde 36 çiftçimize 32’ şer adet dişi ve 2’şer adet koç olmak üzere toplam 1224 koyunun hibe olarak dağıtıldığını belirtti.

2018 yılında İl Müdürlüğü olarak toplam 155 Genç Çiftçimizin büyük ve küçükbaş hayvancılık, seracılık, ipekböcekçiliği, arıcılık, mantarcılık ve kanatlı yetiştiriciliği proje konularında desteklendiğini belirten İl Müdürümüz SEVER, 2016 yılında 143 çiftçimize 4.290.000 TL, 2017 yılında 149 çiftçimize 4.470.000 TL ve 2018 yılında 155 çiftçimize 4.650.000 TL olmak üzere; Proje süresince toplam 447 Genç Çiftçimize 13.410.000 TL hibe desteği verildiğini ifade etti.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, Genç Çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında, 447 çiftçi ailemize kırsal alanda istihdam sağlandığını belirten İl Müdürümüz SEVER, Projenin kırsaldan kente göçün önlenmesine önemli katkı sağladığını ifade etti.

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden SEVER, proje kapsamında verilen küçükbaş hayvanların çiftçilerimize ve Eskişehir tarımına hayırlı olmasını diledi.

Törene katılan misafirler ve çiftçiler de projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek İl Müdürümüze teşekkür ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar