23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Konuşuldu

Eskişehir’de,  Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi Kapsamında Çalışmalar Yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde " Türkiye' de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi" kapsamında Pilot İl seçilmemiz sebebiyle ilimizde cinsiyete duyarlı yayım programına yönelik, ihtiyaçların ve eksikliklerin değerlendirilmesi ve kadın çiftçilerin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi amacı ile “Hızlı İhtiyaç Değerlendirilmesi” yapabilmek için FAO Proje Ulusal Danışmanlarınca İl Müdürlüğümüz çalışanları ve Tarım Paydaşlarımızla “Odak Grup Görüşmeleri” ve “Derinlemesine Görüşmeler” yapıldı.

12-15 Kasım 2018 tarihlerinde ‘Türkiye' de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi’ kapsamında yapılan çalışmalara, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), Tarımsal Yayım ve Politika Uzmanı Prof. Dr. Cemal TALUĞ, Eğitim Uzmanı Prof. Dr. Dilek Bostan BUDAK ve Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Nevin ŞENOL katıldı.

12 Kasım 2018 tarihinde FAO Uzmanlarınca,  İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden 20’şer kişilik İl ve İlçe Müdürlüğü yayım personeli ile 2 ayrı “Odak Grup Görüşmesi” ve İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER ile “Derinlemesine Görüşme” gerçekleştirildi.

 İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Tarımsal Yayım ve Danışmanlığın ayrıntılı olarak ele alındığı Derinlemesine Görüşme esnasında yaptığı açıklamada;

Tarımsal Yayım ile ilgili yapılacak çalışmalarda çiftçilerimize demonstrasyon ve denemeler yoluyla, görsel olarak uygulamalı yayım çalışması yapılmasının önemine vurgu yaparak, Eskişehir’ in Pilot İl seçilmesinden ve İl Müdürlüğümüzün İlimizdeki Tarım Paydaşlarımızla birlikte Ülkemizin Tarımsal Yayım Stratejisini belirlemede aktif rol almasından çok mutlu olduğunu ifade etti.

 Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde " Türkiye' de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi" kapsamında çalışma yapan FAO Proje Ulusal Danışmanları, İl Müdürlüğümüz çalışanları ve Tarım Paydaşlarımıza teşekkür eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, yapılan çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını diledi.

13 Kasım 2018 tarihinde FAO Uzmanlarınca, Seyitgazi İlçemiz Sancar Mahallesinde 15’er kişilik kadın ve erkek çiftçilerle 2 ayrı “Odak Grup Görüşmesi” ile Çifteler ve Ziraat Odası Başkanları ile 2 adet “Derinlemesine Görüşme” gerçekleştirildi.

14 Kasım 2018 tarihinde FAO Uzmanlarınca, Ziraat Odalarında ve serbest çalışan tarım danışmanları, tarım alet ve ilaç satan firma temsilcileri ve çiftçiye kredi veren banka temsilcilerinden oluşan 20 kişilik Tarım Paydaşlarımızla 1 ve Mihalgazi İlçemiz Sakarıılıca Mahallesinde 20’şer kişilik kadın ve erkek çiftçilerle de 2 ayrı “Odak Grup Görüşmesi” yapıldı.

15 Kasım 2018 tarihinde FAO Uzmanlarınca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden 4 Şube Müdürü, 1 Tarımsal Ticari Firma temsilcisi, TEMA Vakfı temsilcisi ile Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimler Odası Başkan ve temsilcileriyle 4 adet olmak üzere toplam 8 adet “Derinlemesine Görüşme” gerçekleştirilerek çalışmalar tamamlandı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), Tarımsal Yayım ve Politika Uzmanı Prof. Dr. Cemal TALUĞ, Eğitim Uzmanı Prof. Dr. Dilek Bostan BUDAK ve Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Nevin ŞENOL’ da, çalışmalar süresince Eskişehir'de bulunmaktan ve tüm tarım paydaşları ve çiftçilerimiz tarafından çalışma konularına gösterilen duyarlılık ile kendilerine gösterilen ilgiden dolayı İl Müdürümüz SEVER' e teşekkür ettiler.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar