23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sanayi Envanteri sanayicimize hizmet vermeye devam ediyor

Sanayi Envanteri sanayicimize hizmet vermeye devam ediyor
  • 21 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1966 kez okundu

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB), bölgemizde bulunan firmaların tamamını kapsayan “Sanayi Envanteri” projesini hayata geçirdi. EOSB bir ilke daha imza atarak, ülkemizdeki OSB’ler arasında böyle bir uygulamayı sanayicimizin hizmetine sunma konusunda ilk olmanın gururunu yaşıyor.


Sanayi Envanteri Portalı ile EOSB’deki firmaların birbirleriyle olan etkileşimi arttı, bu sayede firmalarımızın iş alışveriş süreçleri hızlandırıldı. Portal, yeni pazarların keşfedilmesi ve ortaklaşa projelerin üretilmesi hatta ihtiyaç duyulan projelere yönelik destek alınabilecek bağlantıları içeriyor. Sanayi kuruluşlarının üretmiş olduğu ürünlerin, oluşan atıkların, ihtiyaç duyulan insan kaynakları desteğinin ve daha birçok konuda sanayi envanteri çıkarılmasına yönelik bir platform olan “Sanayi Envanteri” (envanter.eosb.org.tr); sanayi-sanayi, üniversite-sanayi iş birliklerini geliştiren, destekleyen Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı bir portal.

Sistem 2 aydır sanayicilerimize hizmet vermeye devam ediyor. Bu süreçte EOSB tarafından,  170 firma ziyaret edildi ve sanayicilerimize kullanıcı adı ve parolaları teslim edildi. Halen firma ziyaretleri ve bilgilendirmeler devam ediyor. Sanayi Envanter Portalı için kullanıcı adı ve parolasını alan firmalar, firma profillerindeki bilgilerini istedikleri şekilde doldurabilecekler. Firmalar profil bilgilerini tamamladığında, birbirleriyle etkileşimleri artarak, ürettikleri, sattıkları, geliştirdikleri veya geliştirmek istedikleri ürünleri hem bölge içine hem de bölge dışına tanıtma imkanı bulacaklar.
EOSB, firmalarımızın öncelikle bölgedeki diğer firmalarla bağlarını kuvvetlendirerek iş hacimlerine, ihracatlarına, büyümelerine destek olmayı amaçlıyor. Daha çok katma değer üreten firmalar ile Eskişehir sanayisini Türkiye’de hak ettiği yere getirmek için çalışıyoruz.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar