23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Veteriner Hekimlere Küpe Affı Konusunda Eğitim Verildi

Veteriner Hekimlere Küpe Affı Konusunda Eğitim Verildi
  • 6 Aralık 2018 Perşembe
  • 1850 kez okundu

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde Görevli Veteriner Hekimlere Küpe Affı Konusunda Eğitim Verildi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, İlçe Müdürlüklerinde görev yapan TÜRKVET Sistem Sorumlusu Veteriner Hekimlere Küpe affı ve İşletme güncellemesi konusunda 29.11.2018 tarihinde Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Oğuz UMUR tarafından eğitim verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

Bu güne kadar herhangi bir nedenle küpelenmemiş olan, her yaştaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için küpe affı başladığını belirterek, Yetiştiricilerimizin 31.03.2019 tarihine kadar İlçe Müdürlüklerimize müracaat etmeleri durumunda söz konusu hayvanlarının küpeleneceğini ve İşletmelerinin de cezasız olarak güncelleneceğini ifade etti.

Hastalıklarla mücadele, Hayvan hareketlerinin kontrolü ve salgın hastalıkların önüne geçebilmek için TÜRKVET Sistemindeki kayıtların güncel olmasının önemine vurgu yapan İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Yetiştiricilerimizin de hayvancılık desteklemelerinde mağduriyet yaşamaması ve süre sonunda karşılaşılabilecekleri idari yaptırımların önüne geçilebilmesi amacıyla 31.03.2019 tarihine kadar küpeleme işlemlerini yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Küpe affı ve İşletme güncellemesi konusunda İlçe Müdürlüklerimizce gerekli hassasiyetin gösterileceğini belirten SEVER, konunun bizzat kendisi tarafından takip edileceğini ifade etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar