25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

500 KONUT İÇİN BAŞVURU MÜJDESİ

TOKİ’nin Zincirlikuyu’daki 500 sosyal konutu için başvuruların kabul edilmesine başlandı

MÜJDELER 3 BİN KONUTU BULDU
Bircan Deniz Savcı - Toplu konut müjdeleri bir bir geliyor. Cumhur İttifakı Odunpazarı Adayı Volkan Doğan 1500 konutluk projeyi duyurmuş, Bakan Murat Kurum önümüzdeki dönemde diğer bölgelere 1000 konut müjdesi vermişti. Şimdi de, TOKİ 500 sosyal konut için ilana çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni sosyal konut hamlesinde, Eskişehir’e de ilk planda 1000 sosyal konut yapılacağı müjdesini vermişti. Zincirlikuyu’daki 500 sosyal konut için başvurular başladı. Vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağı konutlar için başvurular 22 Mart’ta sona erecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Eskişehir’e birkaç gün önce yaptığı ziyarette, Türkiye genelinde başlatılan sosyal konut hamlesinde, Eskişehir’e de ilk planda 1000 konut yapılacağının müjdesini vermişti. Eskişehir’de sosyal konut hamlesi şimdiden başladı. TOKİ, Zincirlikuyu Mahallesi’nde vatandaşların  kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olabileceği 500 sosyal konut için başvuruların başladığını duyurdu.
TOKİ’den yapılan duyuruda, Tepebaşı’nda Zincirlikuyu Mahallesi’nde 500  sosyal konut için ön taleplerin toplanmasına başlandığı başvuruların 11 – 22 Mart tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi.

240 AYA KADAR VADE OLANAĞI
Açıklamada, 2+1 konutlar için,  yüzde 12 peşinat ve 180 ay vade ile yüzde 20 peşinat ve 240 ay vade seçeneklerinin olduğu, 3+1 konutlar için de yüzde 10 peşinat ve 120 ay vade  ile yüzde 20 peşinat ve 180 ay vade seçeneklerinin bulunduğu ifade edildi.

EMEKLİLER, ENGELLİLER VE ŞEHİT AİLELERİ BAŞVURULARI DAHA SONRA BAŞLAYACAK
Yapılan duyuruda,  “Diğer Alıcı Adayları” için başvuruların 11 Mart - 22 Mart 2019 tarihleri arasında,  “Emekli Vatandaşlar” için 25 Mart - 5 Nisan 2019 tarihleri arasında,  “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar” için 8 Nisan - 12 Nisan 2019 tarihleri arasında,  “Şehit Aileleri ve Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” için de 15 Nisan - 19 Nisan 2019 tarihleri arasında kabul edileceği ifade edildi.

BAŞVURULAR TÜRKİYE HALK BANKASI ŞUBELERİNE
Vatandaşlar Türkiye Halk Bankası A.Ş. Eskişehir Şubelerine başvuru yapabilecek. Detaylı bilgi için vatandaşlar internette www.toki.gov.tr adresini ziyaret edebilecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.