22 Eylül 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İl Müdürü Süne Sürvey Çalışmalarını Yerinde İnceledi

İl Müdürü Süne Sürvey Çalışmalarını Yerinde İnceledi
  • 23 Mayıs 2019 Perşembe
  • 2275 kez okundu

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER, Süne mücadelesi kapsamında teknik ekiplerce yapılan kıymetlendirme sürveyi çalışmalarını yerinde inceledi.

16.05.2019 tarihinde Tepebaşı İlçesi Keskin Mahallesinde kıymetlendirme sürveyi yapan Süne Teknik ekibini arazide ziyaret eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER burada yaptığı açıklamada;

Süne mücadelesinin İlimizde 2019 yılında oluşturulan toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yürütüldüğünü belirterek, yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda mücadelenin devam ettiğini söyledi.

İlimizde 13 Mayısta başlayan Kıymetlendirme sürveyi çalışmalarının 23 Mayısa kadar tamamlanması gerektiğini belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, süne teknik ekiplerinin hafta sonları dâhil mesai mevhumu gözetmeden teknik talimatlar çerçevesinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yaklaşık 1 ay kadar daha sürecek olan süne mücadelesi çalışmalarının aynı yoğunlukta devam edeceğini ve bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, çalışmalar sonucu teknik ekipler tarafından ilaçlama kararı alınan buğday ekili alanların üreticiler tarafından mutlaka ilaçlanması gerektiğini, aksi takdirde üreticilerimizin kaliteli buğday üretmekte sıkıntı yaşayacaklarını söyledi.

 Süne mücadelesinde görev yapan tüm personele başarılar dileyen SEVER, bu kapsamda yapılan çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar