2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDİYOR

RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDİYOR
  • 27 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 2565 kez okundu

RAYLI SİSTEMLER KÜMELENMESİ (RSC) GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDİYOR

Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSK) Olağan Genel Kurulu ve devamında Vizyon 2023 toplantısı 24 Mayıs 2019,Cuma günü Tülomsaş Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Sayın Kenan IŞIK Olağan Genel Kurulda yaptığı konuşma ile Raylı Sistemler sektöründeki gelişmeler, Eskişehir’in bu konudaki önemi ve yeri, yapılması gerekenler ve gündemdeki fırsatlar konusunda görüşlerini sundu. Bu gerekçeler ile yeni dönemde Eskişehir’in tüm paydaşlarının tam desteği ile RSK faaliyetlerinin yürütülmesinin hem şehrimiz hem de ülkemiz için önemine vurguda bulunarak yeni dönemde yönetime bu sektörün lider kuruluşu Tülomsaş’ ın liderliğinde devam edilmesi önerisi ile genel kurula yaptığı çağrı karşılığını buldu.

Yapılan genel kurulda Tülomsaş başta olmak üzere şehrimizde yer alan her üç üniversitenin temsilcinin de yönetime alınarak küme faaliyetlerinin yürütülmesine karar verildi. Raylı Sistemler Kümelenmesinin kurucu başkanı olarak görev yapan TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Sayın Hayri AVCI tekrar başkanlığa getirildi.

Küme başkanlığını bugüne kadar başarı ile yürüten Sayın Kenan IŞIK başkan yardımcısı olarak görev alırken, Anadolu Üniversitesi Rektör yardımcısı Profesör Dr. Ali Savaş KOPAREL, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Dr Ahmet ÇUBUK, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör yardımcısı Profesör Dr. Mustafa ŞENEL, Şehrimiz Sanayicilerinden Sayın Ramazan YANAR, Sayın Sinan MUSUBEYLİ, Sayın Gürhan ALBAYRAK ile Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı (ATAP)  Başkanı Sayın Ali İhsan KARAMANLI. yeni dönemde Raylı Sistemler Kümelenmesi Yönetimini oluşturdu.

Genel Kurulda yeniden başkanlığa getirilen TÜLOMSAŞ Genel Müdür Sayın Hayri AVCI yaptığı konuşmada; Yeni dönemde uygulamaları gereken stratejiler hakkında detaylı bilgilendirmeler yaparak sektörün bugünü ile geleceği hakkında analizler ve değerlendirmelerde bulundu. 

Açıklamalarında, Yeni bir anlayış ile farklı pazarlar için farklı yöntem ve etkinlikleri hayat geçirmemiz gerektiğinin altını çizen AVCI;  bu kapsamda özetle;

  • Küme Faaliyetlerini bir strateji planı çerçevesinde yürüteceklerini,
  • Tümü üye kuruluşlarımızın var olan İmkân ve kabiliyetlerini birleştirilerek pazarda etkinliğimizi ve rekabet gücümüzün artırılacağını,
  • Emek yoğun işlerden, bilgi ve teknoloji üreten bir yapıya geçerek karlılığın ve yatırım gücünün artırılacağını,
  • Mühendislik çalışmalarına önem verilerek destekleneceğini,
  • Uzmanlaşmaya önem verileceğini
  •  Ar-Ge temelli olarak yeni ürün ve ürünlerle pazarda etkin olunması için gereken çabayı göstereceklerini,
  • Dijital dönüşüm çalışmalarında etkin katkı ve desteğin verileceğini,

Belirterek uygulanacak stratejiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Raylı Sistemler Kümelenmesi tarafından Genel Kurulunun ardından gerçekleştirilen RSK Vizyon 2023 Sunum ve Toplantısına, Eskişehir Vali Yardımcısı Sayın Akın AĞCA, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Şafak Ertan ÇOMAKLI, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet ÇABUK, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Sayın Metin GÜLER, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sayın Nadir KÜPELİ, ESO Meclis Başkanı Sayın Süha ÖZBAY ve Raylı Sistemler sektörünün temsilcilerinin geniş katılımı ile yapıldı.

Sayın Kenan IŞIK tarafından Raylı Sistemler sektörü ve Eskişehir vizyonu sunumu, Tülomsaş Ar-Ge Dairesi Başkanı İbrahim ERŞAHİN tarafından ise Tülomsaş Ar-Ge ve YHT Projeleri ile yeni Ar-Ge çalışmaları ve projeleri detaylı olarak sunuldu.

TüLomsaş Genel Müdürü Sayın Hayri AVCI tarafından Tülomsaş ve sektörün vizyonu ve stratejileri ile yeni dönemde gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Yapılan konuşmalarda, Uzun süredir tüm sektör paydaşları tarafından Milli Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve Raylı Sistemler için alt sistem ve sistem üretme çalışmalarının Ülkemiz ve Eskişehir için önemi vurgulanırken bu konuda ortak ve paylaşılabilir bir vizyonun öneminin altı çizilmiş ve bu konuda görev almaya hazır olunduğu görüşü öne çıkmıştır. YHT üretiminin en tamamlayıcı bileşeni olan URAYSİM Test Merkezi projesinin de hızla hayata geçmesinin sektör açısından önemine dikkat çekilmiştir.

Toplantıya katılan başta Eskişehir Vali Yardımcısı Sayın Akın AĞCA olmak üzere tüm başkanlar ve rektörler söz alarak Eskişehir’de birlikte iş yapabilme ve bu kapsamda özellikle raylı sitemler için ne gerekiyor ise kurumlarının tüm kabiliyetleri ve güçleri ile arkasına olacakları vurgulanmıştır.

Yapılan konuşmalar ve değerlendirmelerde tarihimize ve şehrin kabiliyetlerine dikkat çekilerek, uzunca bir süredir belki de ilk defa şehrin tüm unsurlarının bu vesile ile tekrar bir amaç için aynı görüş ve hedefe ulaşmak için bir araya gelmesinin heyecanı ve sinerjisinin önemi vurgulanmıştır.

Toplantının sonunda Devrim otomobili için jant imalatını yapan EJS firması tarafından Devrim otomobili imalatında kullanılan kalıp ve orijinal jant TÜLOMSAŞ Devrim Otomobili müzesine firma sahibi Sayın Sinan MUSUBEYLİ tarafından hediye edildi. Bu imalatta  Vali Yardımcısı Sayın AKIN AĞCA tarafından yapılan kapanış konuşması ile böylesine birliktelik içeren etkinliklerin çok değerli olduğu tek ihtiyacımızın çalışmak, daha çok çalışmak olduğu, Raylı Sistemlerin hem ülke hem de şehrimiz için önemini vurguladı. Bu konuda inançla çalışılması ve yapılanların paylaşılması gerektiğinin önemine dikkat çekti. Toplantı kümelenme üyeleri, sanayiciler ve davetlilerin katıldığı iftar programı ile tamamlandı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.