22 Eylül 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Süne Mücadele Çalışmaları Bayramda da Devam Etti

Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan süne sürvey çalışmalarında sona yaklaşılması sebebiyle çalışmalar bayram süresince de devam etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

2019 yılında İlimizde süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirterek, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Ülkesel süne koordinatörü Dr. Mümtaz ÖZKAN ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet ÇULCU ile İl Koordinatör Ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

İlaçlama kararı alınan yerlerde 1 (bir) günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürümüz SEVER, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi.

 Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar