23 Ekim 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DemirDöküm, ‘Müşterinin Yıldızları’nı Bozüyük Fabrikasında Ağırladı

DemirDöküm, ‘Müşterinin Yıldızları’nı Bozüyük Fabrikasında Ağırladı
  • 19 Haziran 2019 Çarşamba
  • 1782 kez okundu

Türkiye iklimlendirme pazarında 65 yılda birçok ilke imza atan DemirDöküm, sektörde müşteri memnuniyetinde de referans noktası olmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. "Müşterinin Yıldızları" programını hayata geçiren DemirDöküm, müşteri memnuniyetinde üstün başarı gösteren iş ortaklarını Bozüyük fabrikasında ağırladı. İki gün süren organizasyonda DemirDöküm fabrikasını gezen iş ortaklarına, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototipleri hediye edildi.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, sektördeki rekabet çıtasını müşteri deneyimi çalışmalarıyla yükseltiyor. Beş yıllık gelişim planı dahilinde tüm çalışmalarının odağına müşterilerini alan DemirDöküm, sektörde müşteri memnuniyeti ve deneyiminde de referans noktası olmak için "Müşterinin Yıldızları" programını hayata geçirdi.

Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile oluşturulan “Etkili ve Müşteri Memnuniyeti Odaklı Satış Eğitim” programına katılarak mağaza içi hizmet kalitesinde başarı sağlayıp, yapılan ölçümlerde müşteri memnuniyetinde yüzde 90 ve üzerinde skor elde eden DemirDöküm iş ortakları, “Müşterinin Yıldızları” programına dahil olabilecek. Satış noktaları; 3 ayda bir müşteri karşılama, müşteri ihtiyacını anlama, ürün sunumu, marka sunumu, itirazlarla başa çıkma ve satış süreçlerinde müşteri odaklı yaklaşım başlıklarında değerlendirilerek performansları ölçümlenecek.

DemirDöküm, Ipsos tarafından Türkiye genelindeki 400 satış noktasında gerçekleştirilen araştırma kapsamında, müşteri memnuniyetinde yüzde 94 başarı elde eden 7 iş ortağını Bozüyük fabrikasında ağırladı. DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çoban ve Pazarlama Direktörü Bilge Kıran'ın katılımı ile gerçekleşen organizasyonda iş ortakları panel, yedek parça, kombi, şofben, termosifon üretim tesisleri ile Ar-Ge merkezini dolaşarak detaylı bilgi sahibi oldular. DemirDöküm yöneticileri, üstün başarı gösteren iş ortaklarına plaketlerini takdim ederken, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototiplerini hediye etti.

KUSURSUZ MÜŞTERİ DENEYİMİNE ÖZEL PROGRAM

Hayata geçirilen "Müşterinin Yıldızları" programıyla ilgili olarak bilgi paylaşan DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna şunları söyledi: "İçinde bulunduğumuz çağda ürünler, üretim teknikleri ve şirketler kadar tüketiciler de dönüşüm içinde. Günümüzde ürün tasarlamak, geliştirmek, üretmek, yatırım yapmak tek başına yeterli değil. Tüketici satın alma kararını markanın kendisine yaşatacağı bütünsel deneyime göre alıyor. Beş yıllık gelişim planımız dahilinde odağımıza müşterilerimizi aldık. Bu doğrultuda pazar araştırmalarımızı geliştirip, müşteri beklentileri ve iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda eğitim konusunu sahiplenerek DemirDöküm Akademi'yi kurduk. Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile hayata geçirdiğimiz 'Müşteri Deneyimi Odaklı Satış Akademisi' ile Türkiye'yi dolaşmaya başladık. Eğitim stratejimizden yola çıkarak DemirDöküm Akademi çatısı altında sektörün ilk satış kitapçığı olan DemirDöküm Etkili Satış Rehberini hazırladık.”

İlk temas sürecinden satış ve satış sonrasına kadar sektörde benzeri olmayan bir yapı kurmak için Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile kurgulanan eğitimler ve yapılan araştırmalarla önemli kazanımlar elde edildiğini belirten Ertuna; "DemirDöküm olarak vizyonumuz ürün tasarlamanın, geliştirmenin ve üretmenin çok ötesinde. Tüketicilerimizin ve iş ortaklarımızın hayatlarını kolaylaştıracak proje ve uygulamalarla sektördeki öncülüğümüzü farklı alanlara taşıyacağız” dedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar