18 Ekim 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MÜSİAD Eskişehir’den Öğrencilere Ödül

MÜSİAD Eskişehir’den  Öğrencilere Ödül
  • 19 Haziran 2019 Çarşamba
  • 1418 kez okundu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Eskişehir Şubesi işbirliği ile MÜSİAD Eskişehir Şubesi Dernek binasında düzenlenen “ Yunus Emre Bize Ne Der” Temalı Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Ödül Törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman, dereceye giren okulların Müdürleri , öğrencileri, Öğrenci Velileri ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Yunus Emre bizim ilimizde doğmuş ve mezarı bizde olan hak arayışı, ermiş, ilim irfanı Anadolu’ ya yayan bizim değerimizdir. Bu değerimizin anlatılması önemli, tanıtım anlamında baktığımızda Türkiye ve uluslararası anlamda çok önemli  bir yere sahip değil. Yunus Emre diyarında yetişmiş öğrencilerimizin Yunus Emre’ yi anlamsı lazım. Bizim Eskişehir’ de yetiştirdiğimiz öğrencilere yunus Emre’ yi anlatmamız gerekiyor. Yunus’ un o gönülden çıkan sözlerin ne olduğunu ne anlama geldiğini, bireyleri kaynaştırdığını ve Yunus’ un din anlayışını İslam anlayışını gerçekten tam anlamıyla merkezi Eskişehir’ de olmak üzere tüm dünyaya yayma çabasını göstermek zorundayız” dedi. MÜSİAD Eskişehir Başkanı Hakan Duman da yaptığı konuşmasında “ Biz Yönetim olarak yaklaşık 4 ay önce geldiklerini ve öncelikle birlik be beraberliğin sağlanması için çalışmalarına başladıklarını belirterek, “ Yunus Emre’ mizi örnek alalım, Yunus Emre’ mizi gündemde tulalım, Yunus Emre bizim değerimiz. Üniversiteler arasında,  Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Üniversitesi 80 öğrenci arasında bir tasarım yarışması yaptık. Sergiledik, güzel eserler meydana getirdik. Şimdi bu orta öğretimde Yunus Emre ile ilgili Kompozisyon yarışması düzenledik. Yazılardan çok etkilendim, duygulandım” diye konuştu.

 Yunus Emre'nin anılması, Türk Dilini doğru kullanmak, Yunus Emre'nin barış,  sevgi, hoşgörü, kardeşlik söylemini günümüzde yeniden hâkim kılma düşüncesiyle yola çıkarak düzenlenen “ Yunus Emre Bize Ne Der” Temalı Kompozisyon yarışmasında; Edebali Anadolu Lisesi'nden 10'ncu sınıf öğrencisi Muhammed Yasin Yıldırım birinci, Edebali Anadolu Lisesi 10'ncu sınıf öğrencisi Melisa Akgül yarışmada ikinci, Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi 11'nci sınıf öğrencisi Büşra Nur Oran ise üçüncü olarak dereceye girerek ödülleri verildi.                                                                                                                             

Başarılı öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Adıyaman verdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar