22 Ekim 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Blogger Anneler, Çocuk Abiye Giyim Pazarını Büyütüyor

Özel günler tüm kültürlerde çok önemli. Bayramların adı ve tarihi değişse de annelerin çocuklarını şık giydirme arzusu değişmiyor. Son yıllarda doğum günleri, okul partileri, bayram ve düğünlere çocuklarını özenle hazırlayan annelerin sosyal medya paylaşımları, bu talebi daha da artırıyor.

Bayramlar, mezuniyet baloları, doğum günleri, ailece katılım sağlanan düğün, nişan gibi oragnizasyonlar, ebeveynlerin olduğu kadar çocukların da heyecanla beklediği, her detay ile özel olarak ilgilendikleri ve hatta kıyafetlerini kendilerinin seçim istediği günlerdir. Özellikle kız çocuk abiye elbiselerinin; bol aksesuarlı süslerle hazırlanmış prenses havasında hazırlanıyor. Erkek çocuk kıyafetlerinde ise moda trendlerine uygun renk ve aksesuarlarla desteklenen tasarım tercih ediliyor…

Son trend çocuk abiye giyim koleksiyonları İstanbul Kids Fashion’da sergilenecek… 

Türkiye’nin abiye çocuk giyiminde önde gelen üretici firmalar, 26-29 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek 37. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı-İstanbul Kids Fashion’a katılıyorlar. İstanbul Kids Fashion Fuar Direktörü Hatice Dinçer; “Türkiye son 10 yılda abiye çocuk giyiminde çok önemli yol katetti. Bu gelişimi desteklemek adına bizler de yeni pazarlara ulaşmak isteyen üreticilere çok önemli fırsatlar sunuyoruz. Katılımcı firmalarımız halihazırda; Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler gibi yakın coğrafyalara ihracat yapıyorlar. İstanbul Kids Fashion fuarımızda ise; 80 ülkeden 5 binin üzerinde ulusal ve uluslararası alıcıyı, 0-16 yaş arası son moda çocuk abiye giyim koleksiyonlarını ve diğer alt gruplardan ürünlerini sergileyecek 200’den fazla katılımcı markamızı 4 gün süreyle aynı çatı altında buluşturmak için hazırlıklarımızı tamamladık.” dedi.

Sosyal medyanın gücü…

Sosyal medya tüm satın alma alışkanlıklarını değiştirdiğini ifade eden Hatice Dinçer, “Eskiden anneler babalar mağazalara gider ve çocukları için en beğendikleri kıyafetleri satın alırlardı. Şimdi ne giyeceklerine çocuklar kendileri karar veriyorlar. Hatta anne ve babalarının kıyafetlerinde dahi söz sahibiler. İnternetten üzerinden alışverişler arttı. Doğum günü, mezuniyet, parti, ailecek gidilen düğün kına, nişan, bayram gibi özel günlerde fotoğraflar çekiliyor, sosyal medyada paylaşımlar yapılıyor. Tüm bun gelişmeler, hazırlanan koleksiyon çeşitlerini ve tabii satışları da etkiliyor” dedi.

Çocuk giyiminde sağlıklı kumaş seçimine dikkat…

Çocuk abiye giyim seçiminde özellikle dikkat edilmesi gerekenler; yaşlarına uygun olması, hareketli yapılarının ön planda tutularak rahat modellerin tercih edilmesi, tasarım kullanılan kumaşların kaliteli olmalı, aksesuarların sağlıklı malzemelerle ve üretim koşulları altında hazırlanmış olmasıdır. Çocukla ilgili tüm giyim ürünlerinin hazırlanmasında birinci sınıf ve hava alan kumaşlar tercih edilmeli. Çocukların tenine temas edecek bu giysilerin sağlıklı olması mutlaka ön koşul olmalı. Çocukları terleten, hareket kabiliyetini engelleyecek şekilde hazırlanan tasarımlar ise tercih edilmemeli çünkü öncelik her zaman çocukların sağlığıdır. Bu ön koşulların fazlasıyla bilincinde olan blogger annelerin sosyal medya paylaşımları ise, aslında bir anlamda hem sektöre yön verici hem de onların takip annelere örnek teşkil edecek nitelikte oluyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar