18 Ekim 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Güney Kore’de Tanıtıldı

Eskişehir Güney Kore’de Tanıtıldı
  • 27 Haziran 2019 Perşembe
  • 1429 kez okundu

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen, Türk Hava Yolları’nın ve turizm sektöründen katılımcıların sponsorluğunda,Bursa-Eskişehir-Bilecik illerini kapsayan TR-41 bölgesinde turizminin canlandırılması ve bölgemize yurtdışından daha fazla turistin gelmesinin sağlanması için 17-20 Haziran 2019 tarihlerinde Güney Kore Cumhuriyeti’nin Başkenti Seul’e çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında, ilk gün Başkent Seul’de Güney Kore’nin önde gelen 55 turizm operatör ve acentesine ilimizin tarihi, kültürel zenginlikleri; gastronomi, el sanatları, termal su, havacılık, lületaşı, çömlek gibi değerleri tanıtıldı.

Ziyaret programının ikinci gününde ise Güney Kore’nin en büyük 5 turizm operatörü ve acentesi ile THY Seul Ofisi’nde yapılan toplantılarla ilimize Güney Koreli turistlerin getirilmesi için görüşmeler yapıldı.

Halen her yıl 30 milyon Güney Koreli’nin yurtdışında turist olarak seyahat ettiği ve her birinin 2000 dolar civarı harcama yaptığı düşünüldüğünde ilimizin Güney Kore pazarına açılması turizm konusunda yeni bir vizyon ve uluslararası marka olabilmemiz açısından önemli bir adım olacaktır.

Bu kapsamda Güney Koreli turizm operatör ve acentelerinin önümüzdeki süreçte ilimizde ağırlanmaları konusunda gerekli görüşmeler yapılmış, ülkemizin Seul Büyükelçiliği de ziyaret edilerek, turizm konusunda Büyükelçimiz Dursun Ersin Erçin ile görüş alışverişinde bulunuldu.  

Eskişehir'i temsilen Vali Yardımcısı Akın Ağca'nın başkanlık ettiği heyette,  BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve ilgili uzmanlar yer aldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar