14 Kasım 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

UĞUR BİLGE ve EKİBİ SARARDA

UĞUR BİLGE ve EKİBİ SARARDA
  • 11 Temmuz 2019 Perşembe
  • 1336 kez okundu

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr.  ve ekibi SARAR Fabrikalarını ziyaret ederek sağlık taraması konusunda gerekli çalışmayı yapmak için ekibi ile birlikte SARAR çalışanlarını ziyaret ederek gereken bilgileri vermişlerdir.  SARAR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin SARAR tarafından karşılanan heyete yaptığı açıklamada çok kıymetli başta sağlık il Müdürüm olmak üzere bütün yöneticilere çalışanlarımıza verdikleri değerden dolayı çalışanlarım adına teşekkür ediyorum dedi.

Bu amaçla il sağlık müdürümüz Doç. Dr. Uğur BİLGE, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Melek ZEYTİN ve İl Sağlık Müdürlüğü yönetim ekibi olarak, Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemalettin SARAR  ziyaret edildi. Kanser taramalarının önemi konusunda bilgilendirmeler yapıldı.  Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş fabrikalarında çalışan, kanser taraması yaptırmak isteyen personele tarama yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
               
Kanser; dünya genelinde önemli bir sağlık sorunu olmakla beraber, toplumlarda önemli bir sos yo-ekonomik yüke, maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır.

Bu nedenle kanserle mücadelede en etkili yollardan birisi, kansere sebep olan etkenlerden kaçınılması,  diğeri de hastalığın erken teşhis edilmesidir. Hastalığın erken teşhisi amacıyla toplum tabanlı kanser tarama programları yapılmaktadır. En sık görülen kanser türlerinden olan Meme Kanseri, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri ve Kalın Bağırsak (Kolon) Kanserinin erken tanısı yapılacak olan basit testler ile mümkün olmaktadır. 40-69 yaş aralığındaki kadınların, meme kanseri için 2 yılda bir mamografi çekimi, 30-65 yaş aralığındaki kadınların, Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri için 5 yılda bir smear ve HPV -DNA testi, 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklerin ise, Kalın Bağırsak (Kolon) Kanserleri için 2 yılda bir gaitada gizli kan testi ve 10 yılda bir Kolonoskopi yaptırmaları önerilmektedir.

Öneriler ve konuşmalardan sonra heyet SARAR çalışanları ile hatıra fotoğrafı çekilerek ayrıldılar.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar