29 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sabancı Vakfından Eskişehirli Madenci Kadınlara Destek

SABANCI VAKFI BU YIL ESKİŞEHİR’DE MADENCİ KADINLAR DAYANIŞMA VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NE HİBE VERECEK 

SABANCI VAKFI GENEL MÜDÜRÜ NEVGÜL BİLSEL SAFKAN: “KADIN, GENÇ VE ENGELLİLERİN EŞİT FIRSATLARA SAHİP OLMALARI VE TOPLUMA AKTİF KATILIMLARI AMACIYLA BUGÜNE KADAR 159 PROJEYE 23 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE HİBE SAĞLADIK.”

Sabancı Vakfı’nın çağrısı üzerine başvuru yaparak bu yıl Hibe Programları kapsamında destek almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları belli oldu. Madenci Kadınlar Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Eskişehir’de gerçekleştireceği “Kadınlar Işığıyla Madeni Aydınlatıyor” projesi Sabancı Vakfı’nın bu yıl hibe vereceği 8 projeden biri oldu.

Proje, Eskişehir’de madencilik gibi erkek egemen sektörlerde kadın çalışanlar hakkında farkındalığı artırmayı, ihtiyaç ve sorunların toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı ile ele alınmasını amaçlıyor. Proje kapsamında, madenci kadınların toplumsal cinsiyet eşitliği, haklar ve meslek hastalıkları konularında eğitim almaları planlanıyor.

Sabancı Vakfı’nın son 12 yılda hibe desteği verdiği proje sayısının 159’a yükseldiğini, hibe tutarının 23 milyon TL’yi aştığını belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Vakıf olarak 45 yıldır toplumsal gelişim için çalışıyoruz ve bu hedefimizin gerçekleşmesinde sivil toplumun desteklenmesini önemsiyoruz. Bu yıl yoğun ilgi gören Hibe Programımızla daha çok bireye dokunabilmek adına hibe verdiğimiz projelerin sayısını 8’e, hibe tutarımızı ise 1,4 milyon TL’ye çıkardık. Hibe Programı kapsamında desteklenecek projelerin bizleri ulaşmayı amaçladığımız duyarlı, engelleri ortadan kaldıran ve farklılıklara saygılı toplum yapısına daha da yaklaştıracağına inanıyorum. Türkiye’de hibe programlarını uygulayan ilk vakıf olarak, toplumsal gelişmede kilit rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sabancı Vakfı’nın Hibe Programlarına bu yıl 59 ilden 256 proje başvurdu. Hibe Programı kapsamında “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” alanlarında kadın, genç ve engelli bireylerin sorunlarına çözüm üreten projelere 50 bin TL ile 200 bin TL arasında destek sağlanıyor. Destek verilecek projeler, sivil toplum alanında deneyimli kişilerden oluşan bağımsız Değerlendirme Kurulu’nun önerisi üzerine Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti’nin yaptığı değerlendirmeyle belirlendi.

 



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar