23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Eskişehir İl Teknik Komite Toplantısı düzenlendi.

1 Ağustos 2019 tarihinde İl Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıya Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa SERTKAYA, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER,  FAO Türkiye Temsilciliği Program Sorumlusu Sheikh AHADUZZAMAN ve Temsilci Yardımcısı Ayşegül SELIŞIK, Paydaşlardan oluşan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi Üyeleri, Bakanlık ve İl Müdürlüğümüz konu sorumluları katıldı.

İl Müdürü Dr. Emine SEVER toplantının açılışında yaptığı konuşmada:

“Türkiye’ de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi” Projesinin saha çalışmalarını yapmak üzere Şanlıurfa ile birlikte Eskişehir’in seçilmiş olması bizler için onur verici oldu. İlk Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün Eskişehir’de kurulması ile Türk tarımının gelişmesine öncülük eden bir şehir olmamızın yanı sıra İlk Şeker fabrikalarından birisinin de ilimizde kurulması tarımsal sanayinin gelişmesine liderlik yapan bir il olmamızı sağlamıştır.

Yine Ülkemizin sadece kadın üyelerden oluşan İlk Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Mihalgazi İlçemizde kurulması ile de İlimizde tarımda kadın odaklı örgütlenmenin önü açılmıştır. Bu vesileyle Ülkemizin yayım hizmetlerinde yeni bir Tarımsal Yayım Stratejisinin oluşturulmasında görev alan başta Proje Yürütme Kurulu olmak üzere katılım gösteren herkese teşekkür eder, projenin başarılı olması dileklerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa SERTKAYA yaptığı konuşmada;

Ekim ayında yapılacak III. Tarım Orman Şurası’ndan önce bu değerlendirme toplantısının düzenlenmesi ile toplantıda alınacak kararların III. Tarım Orman Şurası’na büyük katkı sağlayacağını inandığını dile getirdi.

FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül SELIŞIK yaptığı konuşmada;

Projeye katkıları için Bakanlığımız, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ile İl Müdürümüz SEVER’ in şahsında İl Müdürlüğü ve tarım paydaşlarına teşekkürlerini sundu.

Daha sonra Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Tarımsal Danışmanlık Hizmetleri Çalışma Gurup Sorumlusu Dr. Murat TOY, proje kapsamında oluşturulan Paydaş Danışma Grupları ile ilgili Komite üyelerine bilgilendirme yaptı.

FAO Türkiye Temsilciliği Program Sorumlusu Sheikh AHADUZZAMAN da Proje kapsamında Eskişehir Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinde İl Teknik Komitesi ve Paydaş Danışma Gruplarının rolleri ve bu gruplardan beklentilerle ilgili taleplerini anlattı.

 Toplantı Paydaş Danışma Grup Temsilcilerinin konularıyla ilgili sunumlarını sırayla gerçekleştirmeleriyle devam etti.

Süt Sığırcılığı Paydaş Danışma Grubu Raporu hakkında bilgilendirmeyi Eskişehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet KIZILİNLER, Hububat Paydaş Danışma Grubu Raporu hakkında bilgilendirmeyi Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz Naci CERAN, Kırsalda Kadın Paydaş Danışma Grubu Raporu hakkında bilgilendirmeyi Grup Sorumlusu Ziraat Mühendisi Muazzez GÜNAY’ ın gerçekleştirmesinden sonra her grupla ilgili “Tartışma ve Öneriler” değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucu İl Teknik Komitesi’nin “Paydaş Danışma Gruplarının yeniden bir araya gelerek, içeriğinde mevcut durum, hedef ve stratejiler de ortaya konularak tarımsal yayımla ilgili bir sonraki yıl yapılacak iş ve işlemlerle, kurumların görev ve sorumluluklarının belirlendiği iş planının da yer alacağı şekilde raporların revize edilmesine ve hazırlanacak raporların bir sonraki İl Teknik Komite Toplantısında değerlendirilmesi ”ne oy birliği ile karar vermesi ile toplantı sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar