22 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EOSB Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’nu Ağırladı

EOSB Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’nu Ağırladı
  • 7 Ağustos 2019 Çarşamba
  • 1442 kez okundu

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel’i ağırladı. Ziyarette, EOSB Denetim Kurulu Üyeleri Hikmet Çetin ve Samet Özkaya da yer aldı.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu’na bilgi veren Küpeli, 514 firmanın bölgede faaliyet gösterdiğini ve bu firmalarda yaklaşık  42 bin  kişinin çalıştığını ifade etti. Ziyarette, EOSB’nin Lojistik Merkezi, İş Merkezi, Teknoloji Geliştirme Merkezi, Atık Çamuru Kurutma Tesisi, Destek Merkezi ve MEGEM A.Ş. gibi birimlerinin faaliyetlerini anlatan Küpeli, Yaşam Parkı Projesi ve Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli insan ihtiyacını karşılamayı amaçlayan ve Eylül ayında eğitim - öğretime başlayacak Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında da Rektör Döğeroğlu’nu bilgilendirdi. Küpeli “Okulumuzda tüm öğrencilerin ulaşım ve yemek ihtiyaçlarını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi  bütçesinden karşılayacağız. Sanayi ile iç içe, uygulamalı üst düzey  bir eğitim verecek” diye konuştu.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin Eskişehir ve ülke sanayisi adına çok değerli projelere imza attığını görüyoruz. Mesleki eğitim adına hayata geçecek olan Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sınav ve Belgelendirme Merkezi şehrimizin ve ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılayacaktır. Bizler de Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak üniversite - sanayi iş birliğinin sürekli olması gerektiğini düşünüyoruz ve  bu anlamda Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ile her türlü iş birliğine hazırız.” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar