22 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEVER, Kurbanlık Hayvan Pazarında İncelemelerde Bulundu

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER 06.08.2018 tarihinde Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle İlimiz hayvan pazarında incelemelerde bulundu.  

İl Müdürü Dr. Emine SEVER burada yaptığı açıklamada;

Kurban Bayramı dolayısıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvan hareketlerinde artış olduğunu ve bu sebeple İl Müdürlüğümüzce,  İlimiz hayvan pazarında kontrol noktası oluşturulduğunu belirterek, Kurbanlık hayvanların satış yerlerine kontrol edilerek alındığını ifade etti.

İl Müdürü Dr. Emine SEVER, Kurbanlık hayvan satış yerlerine kayıtsız, küpesiz, aşısız, hasta ve kurbanlığa uygun olmayan hayvanların alınmadığını ve satış yerine kurbanlık hayvan taşıyan araçların da giriş ve çıkışlarında dezenfeksiyon işlemlerinin aksatılmadan yapıldığını belirtti.

 Kurban bayramı süresince İl merkezi ve İlçelerimizde kurbanlık hayvan satış yerleri ile geçici kurban kesim yerlerinde yeterli sayıda resmi veteriner hekimlerin görevlendirildiğini ve mesai kavramı gözetilmeden kontrollerin devam edeceğini ifade eden İl Müdürü SEVER,  Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurbanlarını kesebilmeleri için, İl Müdürlüğümüzce her türlü önlemin alındığını belirtti.

İl Müdürümüz SEVER, ayrıca vatandaşlarımızın alacakları kurbanlık hayvanlara ait tür, ırk, cinsiyet ve yaş bilgilerini  https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr adresinden veya "HaySag" isimli mobil uygulamayı cep telefonlarına indirerek küpe numarası ile sorgulayabileceklerini belirtti

Daha sonra kontrol noktasında yapılan çalışmaları bizzat yerinde denetleyerek Hayvan Pazarını da gezen ve Üreticilerimizle sohbet ederek sorunlarını dinleyen SEVER, tüm vatandaşlarımızın mutluluk ve huzur içinde, güzel bir bayram geçirmelerini temenni etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar