20 Eylül 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Kurban Bereketi

Eskişehirli üreticilerimizin yetiştirdiği büyük ve küçükbaş hayvanlar, ilimizin kurbanlık hayvan ihtiyacını karşıladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER, Eskişehir’de Kurban Bayramı sonrası bayram süresince kesilen kurbanlık hayvanlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü Dr. Emine SEVER yaptığı açıklamada:

“Kurbanlık hayvan olarak İlimizde 10.253 büyükbaş ve 44.357 adet küçükbaş hayvan satılmıştır. İlimize dışarıdan ise 148 büyükbaş ve 297 adet küçükbaş kurbanlık hayvan gelmiştir. Kurban bayramı öncesi diğer illere 2431 büyükbaş ve 5880 adet küçükbaş olmak üzere toplamda 8.311 adet hayvan sevk edilmiştir.

Eskişehir’de vatandaşlarımız mezbaha dahil evlerde ve köy bahçeleri olmak üzere kesim alanlarında kurbanlık olarak, 12.854 büyükbaş ve 47.381 adet küçükbaş olmak üzere toplamda 60.235 adet hayvan kesmişlerdir.

Bayram süresince İl genelinde 3 adet Tüberküloz vakasına rastlanılmış olup, gerekli idari ve fenni tedbirler alınmıştır.” dedi.

Bu sonuçlar göz önüne alındığında, Eskişehirli üreticilerimizin ilimiz kurban ihtiyacını karşıladıktan sonra diğer illerimize de kurbanlık hayvan satışı yaptıkları ve bu bakımdan Kurban Bayramının bereketli geçtiğini ifade eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, İl Müdürlüğü olarak bayram süresince aralıksız çalışan veteriner hekimlerimize de teşekkür ederek açıklamalarını sonlandırdı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar