21 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tanıtım Toplantısı’na Yoğun İlgi

Tanıtım Toplantısı’na Yoğun İlgi
  • 4 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1611 kez okundu

Eskişehir’de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 13.Etap Tanıtım Toplantısı’na Yoğun İlgi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü taarfından , Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2019/30) kapsamında hibe desteği müracaatları ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

28.08.2019 tarihinde Kütahya Yolu Hizmet Binası toplantı salonunda düzenlenen toplantı İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Ticaret Borsası Başkanı Ömer ZEYDAN, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Naci ERDEMLİ, Şube ve İlçe Müdürleri, Birlik ve Kooperatif Başkanları ile tarım ve hayvancılık konusunda yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER toplantıda yaptığı konuşmada;

“Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Projesi ile Bakanlığımızca, doğal kaynaklar ve çevrenin korunması dikkate alınarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması hedeflenmiştir.

Bunların yanında kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesi de amaçlanmıştır.” dedi.

Kırsal kalkınma desteklerinin, kırsal alanların gelişmesi ve sosyal yapının güçlendirilmesi adına kırsalda yürütülecek yatırım projelerinin desteklenmelerini esas aldığını ifade eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Eskişehir’de 2006 yılında başlayan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile bugüne kadar; Bireysel Sulama Desteklemesinden 1232 kişiye 23.7 Milyon TL, Makine Ekipman Desteklenmesinden 2006 kişiye 13.4 Milyon TL, Genç Çiftçi Desteklemesinden 447 Kişiye 13.4 Milyon TL, Ekonomik Yatırımlarından 242 Yatırımcıya 65.4 Milyon TL olmak üzere Toplam 116 Milyon TL hibe desteği sağlandığını belirtti.

İl Müdürü SEVER konuşmasının şu sözlerle sonlandırdı.

“30 Eylül 2019'a kadar sürecek olan 13. etap proje desteklerinde yüzde 50 hibe ile ‘Yarısı Sizden, Yarısı Bizden’ sloganıyla tüm üreticilerimizi, çiftçilerimizi ve yatırımcılarımızı bu desteklerden ve fırsatlardan istifade etmeye davet ediyoruz. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gereken çiftçiler, yatırım niteliğine göre 2 milyon 500 bin liraya kadar olan projeleri için destek alabilecek, proje başvuruları "www.tarimorman.gov.tr" adresinden yapılacaktır.

13.Etap destekleme programı kapsamında başvuruların önceki yıllara göre artmasını temenni ediyor, 13 Etap KKYDP desteklerinin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”  dedi.

Daha sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Serpil UZUN tarafından yapılan sunumda desteklemeye kimlerin başvuru yapılabileceği başvuru sahiplerinde aranılan özellikler, yatırım konuları, başvuru şekli, yatırım tutarları, yatırım süresi, müracaatlar sırasında istenen belgeler, proje hazırlanması ve yatırım konuları hakkında bilgi verildi.

Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.