17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TARIM ORMAN ŞURASI’NA VATANDAŞIN İLGİSİ GİDEREK ARTIYOR

Tarım, ormanın 25 yıllık yol haritasını şekillendirmek üzere yola çıkılan Tarım Orman Şurası'na vatandaşlarımızdan yoğun ilgi geliyor.

Bugüne kadar gelen 7 binden fazla görüş ile toplumun her kesimi, ben de tarımda belirleyici olmak istiyorum, diyor…

15 yıl aranın ardından yapılacak olan ve ilk defa, tüm Türkiye'nin söz sahibi olabileceği bir platform oluşturmak için yola çıkılan III. Tarım Orman Şurası için çalışmalar devam ediyor.

VATANDAŞTAN TARIMA YOĞUN İLGİ; 7 BİNDEN FAZLA GÖRÜŞ GELDİ

Vatandaşlarımızın önerileri ve görüşleri ile sürece doğrudan katılım sağlayabileceği Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet adresi https://sura.tarimorman.gov.tr  'de yer alan "Görüş Bildir" sayfasına öneri yağdı; Şura'nın tanıtım toplantısının yapıldığı 17 Temmuz'dan bu yana 7 bin 285 görüş bildirildi.

15 yıl önce gerçekleştirilen ikinci Şûra'da 11 çalışma grubunda 455 katılımcı bulunurken; geniş kapsamlı olması için çalışılan 3.Şura'nın 21 çalışma grubunda üreticiden, dernek, meslek odası, sendika temsilcisine; öğretim üyelerinden, emeklilere kadar toplamda bin 611 üye yer alıyor.

Şimdiye kadar gelen 7 binden fazla öneride en çok 'genel' konular başlığında (2.113) görüş bildirilirken; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı (1.126), Hayvansal Üretim ve Hayvan Sağlığı (1.031) konuları da vatandaşlarımızın yoğunlukla önerilerini sunduğu alanlar oldu.

Şura için, toplumun hemen her kesiminden duyarlılıkla görüşler iletilirken, bu mesajlar 21 çalışma grubunun toplantılarında bir bir değerlendirmeye alınıyor. 

Sadece Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet adresi https://sura.tarimorman.gov.tr  'de yer alan "Görüş Bildir" sayfası değil; ÇKS'ye  (çiftçi kayıt sistemi) kayıtlı 1,6 Milyon çiftçimize ve sektörün tüm paydaşlarına, SMS kanalıyla ulaşılarak da katkıları talep ediliyor.

Bütün öneri ve görüşlerin titizlikle ele alındığı 21 çalışma grubunun mesaisi Ekim ayına kadar devam edecek. Bu çalışmalarla hazırlanacak raporlar neticesinde, Tarım ve Ormancılığın 25 yıllık yol haritasını belirleyecek olan kararlar, Ekim ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.