27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖNÜLLÜLÜKTE İŞBİRLİĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan "Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü" kapsamında; Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan personelimize Gönüllülük ve Gönüllü Yönetim Sistemi hakkında eğitim verildi.

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda uzaktan eğitim (telekonferans) sistemi ile yapılan eğitimde; Bakanlığımız çalışma alanında yer alan konularda; özellikle genç gönüllülerle işbirliği kurulabilmesi için yapılması gerekenler anlatıldı.

Söz konusu eğitim ve Bakanlıklar arasında imzalanan protokol kapsamında; gönüllülük bilincini artırıcı, özendirici projeler aracılığıyla gıda, orman, su, toprak, tohum, tüketim, tasarruf, geri dönüşüm, çevre kirliliği, iklim değişikliği, küresel ısınma gibi konularda, başta gençler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde bilgi ve duyarlılık düzeyi arttırılması hedeflenmektedir.

2019 yılının "gönüllülük yılı" ilan edilmesi ile imzalanan protokol çerçevesinde; gönüllülüğün yaygınlaşmasını sağlamak üzere tarım, hayvancılık, orman ve çevre alanlarında gönüllülüğe ilişkin projeler yürütülmesi planlanmaktadır.
Ayrıca; gönüllülük sistemi ile toplumun her kesiminin, tabiatı tanıması, ormanların önemini kavraması noktasında farkındalık oluşturularak, tohumdan sofraya uzanan tarımın ve çiftçiliğin seyrini, hayvancılığın ve hayvansal gıdaların oluşum sürecini daha yakından tanımaları sağlanacaktır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.