27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mesleğinde başarılı olanlara ahilik ödülü

ESO Başkanı Kesikbaş, Onursal Ahi seçildi  

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir’in Onursal ahisi seçildi. 30 yıldan fazla zamandır üretim gerçekleştiren ve istihdam sağlayan ESO Üyesi duayen sanayiciler Mehmet Raif Ziya, Mesut Yurtcan, Mustafa Ünal, Recai Yardımcı ve Zeki Ertan ise ahilik ödülü aldı.

32. Ahilik Haftası kapsamında Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından mesleğinde örnek olan sanayici, esnaf ve tüccarlara yönelik yapılan ödül töreni Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Onursal Ahi seçilen ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın sembolik şedd (kuşak)  bağlamasını Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı tarafından gerçekleştirdi.

Ahilik Ödülüne layık görülen ve ödülünü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ekrem Birsen’den alan ESO Başkanı Kesikbaş, Ahilik ünvanı için mutluluk ve gurur duyduğunu belirtti ve Eskişehir’in üretiminde yer alacak bireylerin yetiştirilip, istihdama katkı sağlayacak olan ESO Mesleki Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi.

Bu kapsamda konuşan Kesikbaş, “Eskişehir Valiliğimizin de destekleri ile ‘Mesleki Eğitim Merkezi’nin oluşturulması için Milli Eğitim Bakanlığı’nın da işbirlikleri ile BEBKA’dan onay çıktı. Birkaç ay içerisinde bürokratik işlemleri de tamamlanacak. Bu kapsamda Eğitim Merkezimizde 22-35 yaş arası mesleki eğitimini henüz elde edememiş gençlerimizi bundan sonra sanayiye kazandırabileceğiz. Eğitimler ilk etap için 7 kolda başlayacak ve sonrasında artarak devam edecek. Bu konuda Rektör Şafak Ertan Çomaklı Hocamızın da desteklerini alacağız. Gençlerimizi üretime, sanayiye adapte edeceğimizi diliyorum. Bütün şehrimizin de bu konuda çok hassas olmasını istiyoruz.” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ekrem Birsen Ahilik Ödülü alan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın ödülü hak eden kişilerden olduğunu ve Eskişehir istihdamına katkıda bulunduğunu belirterek, “Sayın ESO Başkanı gerçekten onursal ahiliği hak ediyor, kendisinin şehrimize istihdam sağlama adına çok büyük katkıları var, yarattığı istihdam da esnaf ve sanatkarımıza bereket olarak dönüyor. İstihdamın devamını diliyoruz, bütün ülkelere ihracat yapmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Törene Eskişehir Vali Yardımcısı Akın Ağca, Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er ve çok sayıda kurum, kuruluş, esnaf odaları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.