22 Eylül 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İŞLETME ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

İŞLETME ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
  • 21 Eylül 2019 Cumartesi
  • 2074 kez okundu

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER, Mahmudiye ilçesi Fahriye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan; kapasite ve üretimiyle ülkemizin önde gelen işletmelerinden olan Ada Tarım Hayvancılık Anonim Şirketine ait çiftliği ziyaret etti. Angus ırkı damızlık ve besi hayvancılığı ile birlikte, tarımsal faaliyetleri de modern teknoloji ile gerçekleştiren kombine hayvancılık tesisi hakkında, işletme yetkililerinden bilgi aldı.

İlgili Şube Müdürlerinin de katıldığı ziyarette, işletme sorumlu yöneticisi Veteriner Hekim Mehmet DEMİRAL; işletme olarak tarım ve hayvancılık sektöründe yerli üretime dayalı, sağlıklı koşullarda beslenmiş, halkımızın güvenle tüketebileceği, kaynakları dışa bağımlı olmayan üretim gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bu kapsamda işletme kapasitelerini arttırmayı planladıklarını söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü  Dr. Emine SEVER ise : “Tesisin işin ehli çalışanlar sayesinde çok iyi bir noktaya getirildiği görülmektedir. İşletmemizin, Bakanlığımız tarafından verilen teşviklerden yararlanarak kapasitesini artırması ve büyümesi dileğindeyiz. İlimizde modern tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına, kurum olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız”  diyerek tesisin İlimiz ve bölgemiz yetiştiricilerine örnek teşkil edeceğini söyledi.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette; Veteriner Hekim olan İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, tesis yetkililerine ve çalışanlarına buzağı ölümlerinin önlenmesi ve piyasanın ihtiyacı olan kırmızı et üretiminin yerli imkanlarla sağlanmasının öneminden bahsederek bilgi alış verişinde bulundu. İşletme sorumlusu Mehmet DEMİRAL, İl Tarım ve Orman Müdürü  Dr. Emine SEVER’e teşekkür ederek, kendilerini işletmelerinde görmekten duyduğu memnuniyeti  ifade etti.

3.500 dönüm arazi üzerine tesis edilen ve 3.000 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olan söz konusu işletmede şu anda 2.745 büyükbaş hayvan bulunmaktadır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.