27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mesleki Yeterlilik Kazanan Dezavantajlı Gruplar, Nitelikli Eleman Oldu

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında sağlanan finansman desteği ile Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği tarafından yürütülen “ Dezavantajlı Gruplara Mesleki Yeterlilik Kazandırıp Savunma, Havacılık ve Raylı Sistemler Sektöründe Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi Programı” projesi için kapanış programı düzenlendi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, TANAP Kıdemli Yatırım Programları Uzmanı Duygu Doğan, Havacılık Kümelenmesi Dernek Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, “ TANAP tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen “Dezavantajlı Gruplara Mesleki Yeterlilik Kazandırıp Savunma, Havacılık ve Raylı Sistemler Sektöründe Eleman Yetiştirilmesi Programı”nın kapanışı ve katılım sertifikalarının verilmesi programı vesilesiyle birarada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Açılan kurslarla dezavantajlı guruplara da mesleki beceri kazandırıldığını aktaran Vali Çakacak, bu sayede onların toplumsal entegrasyonuna katkı sağlandığına dikkat çekerek, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Proje destekçisi TANAP’a, proje yürütücüsü Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği’ne; proje paydaşları olan İŞKUR İl Müdürlüğümüze, Eskişehir Sanayi Odamıza, Eskişehir Ticaret Odamıza, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüze, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize teşekkür ediyorum. Çünkü proje kamu ve özel sektör birlikteliğini, sinerjisini en güzel şekilde örnekleyen bir proje.

Devletimiz; sosyal devlet olmanın vermiş olduğu sorumluluğun bir gereği olarak tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerini herhangi bir engelle karşılaşmadan kullanabilmeleri için özellikle son yıllarda kanun ve yönetmeliklerle engelliler başta olmak üzere tüm dezavantajlı grupların bakımını, sağlığını, eğitimini, istihdamını ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştıracak önemli mevzuat düzenlemeleri yapmıştır. Bu çerçevede tüm dezavantajlı gruplar, hayatın her alanında kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma imkânına kavuşmuşlardır.

Dezavantajlı grup olarak adlandırdığımız vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medenî bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Onların yaşadıkları yalnızca kendilerinin ve ailelerinin yaşadığı sorunlar olmayıp sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur.

Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneğinin yürütümünde odalarımız, OSB ve Kurumlarımızın Paydaşlığında Dezavantajlı Gruplara Mesleki Yeterlilik Kazandırıp Savunma, Havacılık ve Raylı Sistemler Sektöründe Eleman Yetiştirilmesi Projesi sayesinde, dezavantajlı guruplara mesleki beceri kazandırılmak suretiyle onların toplumsal entegrasyonuna katkı sağlanmakta, onların iş sahibi bireyler olarak sosyal hayatın içerisinde daha da özgüvenli olmalarına katkı sunulmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle TANAP’a ve değerli temsilcilerine, bu anlamlı projeyi hazırlayan ve uygulayan tüm paydaşlara bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”

Havacılık Kümelenmesi Dernek Başkanı VE TEI Genel Müdürü Akşit, ETO Başkanı Güler, EOSB Başkanı Küpeli ve TANAP Kıdemli Yatırım Programları Uzmanı Doğan da yaptıkları konuşmalarda, günümüz dünyasında kalifiye eleman bulmanın zorluklarından bahsederek, mesleki eğitimin önemine dikkat çektiler.

Konuşmaların ardından projeye katkıda bulunanlara teşekkür plaketi ve kursiyerlere bitirme sertifikaları Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.