9 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YERLEŞİM MERKEZLERİNİN KADEMELENMESİ ARAŞTIRMASI BAŞLADI..

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye’de Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi: Ülke Yerleşme Merkezleri Sistemi” araştırması bölgemizde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) koordinasyonunda yapılmaya başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ilk kez 1982 yılında yayımlanmış ancak bugüne kadar güncellenmemiş sistemin yenileme çalışmalarına başladı. 37 yıllık süre zarfında yerleşim kademelerinin değişimini değerlendirmek, yeni dinamikler çerçevesinde yerleşimler arası hiyerarşik olmayan ilişkileri belirlemek ve planlama ve yatırım faaliyetlerini yönlendirici bir karar destek sistemi kurmak amacıyla yapılan yenileme çalışmaları çerçevesinde tüm Türkiye'de Kalkınma Ajansları ve kaymakamlıklar işbirliği ile saha çalışmaları başladı. 

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden oluşan TR41 Bölgesinde BEBKA koordinasyonunda 3 hafta sürecek olan Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi Araştırması kapsamında 39 ilçede köy/mahalle muhtarları ve belde belediye başkanları ile toplam 1352 adet anket yapılacak. Ayrıca  il ve ilçelerdeki ulaşım terminallerinde de düzenlenecek anketlerle il ve ilçeler arasındaki ulaşım dinamikleri tespit edilmeye çalışılacak.

Yürütülen çalışma ile, kalkınmanın tüm ülkeye dengeli dağılımının sağlanmasına yönelik politikaların geliştirilmesi, ulusal/bölgesel düzeyde plan ve stratejilerin hazırlanması, sektörel ve bölgesel yatırım kararlarının alınması, yerleşim birimlerinin hizmet alma etkinliğinin artırılması, köy/mahalle ve beldelerin yakın çevresi ile bütünleşme durumu ve sürdürülebilirliğinin tespit edilmesi amaçlanıyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.