9 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ BAŞLIYOR

Ulusal istihdam politikalarının oluşturulması, istihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi gibi aktif ve pasif(işsizlik sigortası) istihdam tedbirlerinin uygulanması görevi İŞKUR’a verilerek, işgücü arz ve talebinin doğru eşleştirilmesi amaçlanmıştır.

Bu nedenle, Kurumumuzun başlıca görevlerinden biri de üniversite ve meslek liselerinden mezun olmuş ve iş hayatına girmek isteyen gençler ile nitelikli personel temin etmek isteyen işverenleri iş piyasasında buluşturmaktır.

Bu amaçla Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak 24 – 25 Ekim 2019(Perşembe ve Cuma günleri) tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda “9. Eskişehir İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri” düzenlenecektir.

İşveren ile işçi fuarda buluşacak. IŞKUR Eskişehir’de düzenleyeceği istihdam fuarı ile işverenler ile iş arayanları buluşturacak.

Eskişehir Valiliği, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün destek verdiği etkinlikte, çok sayıda firma ile kamu kurum ve kuruluşu stant açacak. Fuarla iş arayanların ve öğrencilerin firmaları ve işgücü piyasasını tanıması, iş, staj ve kariyer imkanlarını öğrenmesi, görüşme ve başvuru yapmak isteyenlerin işverenler ile buluşması sağlanacaktır.

Bu iki gün içinde:

 • İş Görüşmesi ve CV Hazırlama Teknikleri,
 • Girişimcilik,
 • Mesleki Eğitimin Önemi,
 • İş Sağlığı ve Güvenliği,
 • Mesleki Rehberlik ve Danışmanlık Faaliyetleri konularında etkinlikler yapılacaktır.

OKULLARIMIZIN TEMİZLİK VE GÜVENLİĞİ İŞKUR’DAN

            Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde iş bulamayan veya istihdamında zorluk çekilen işsizlerin, çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek, bunlara geçici gelir desteği sağlamak üzere Toplum Yararına Program(TYP) düzenlenmektedir. Bu bağlamda Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 450’si genel temizlik, 183’ü güvenlik olmak üzere toplam 633 kişilik Toplum Yararına program başlatılmıştır.

BU KULÜPTE İŞ VAR

            Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan İş Kulübü; kadınlar, gençler, göçmenler, uzun süreli işsizler, madde bağımlıları, sosyal yardım yararlanıcıları gibi dezavantajlı konumdaki tüm kişilere, iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermeyi amaçlayan ve 2015 – 2020 Yatırım Programında yer alan bir aktif işgücü piyasası programıdır.

            İş Kulübünde Ne Yapıyoruz?

 • Hobiler
 • İstihdam Edilebilirlik Becerileri
 • Özgeçmiş ve Ön yazı Hazırlama Teknikleri
 • İş Arama Kanalları
 • İş Görüşmelerine Hazırlık
 • İş Görüşmesinde Beden Dili
 • Telefon Görüşmesi
 • Mülakat Teknikleri

 

Müdürlük olarak halkımıza hizmet etmek görevimizi en güzel şekilde yerine getirmek gayreti içinde faaliyetlerimize devam edeceğiz.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.