26 Mayıs 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TANAP’IN ESKİP PROJESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA ADIM ADIM İLERLİYOR

BUGÜNE KADAR 12 İLDE ENGELLİLERE İSTİHDAM DESTEĞİ SAĞLAYAN PROJE, BURSA’DAN SONRA ESKİŞEHİR DURAĞINDA ENGELLİLER İLEİŞ DÜNYASI ARASINDA KÖPRÜ KURDU

TANAP tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında finanse edilen, DİSODER (Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği) tarafından yürütülen ESKİP projesi, TANAP Boru Hattı’nın geçtiği illerde adım adım ilerliyor. Bursa’dan sonra Eskişehir’e ulaşarak 13 ili tamamlayan proje, Ankara’da final yaparak 14 ilde toplam 3 bin 600 engelli ve ailesinin hayatına dokunmuş olacak.

TANAP, (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi) güzergâhı üzerinde yapılan ihtiyaç analizinin sonuçlarına uygun şekilde tasarlanan SEİP (Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları) ile Türkiye’ye sosyo-ekonomik açıdan katkı sunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda DİSODER(Diyalog Sosyal Girişimcilik Derneği) tarafından yürütülen ve TANAP’ın 6.3 milyon TL’lik bir yatırımla başlattığı ESKİP (Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi), Boru Hattı güzergâhındaki; Ardahan, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Bursa ve son olarak Eskişehir etaplarını tamamlandı. Eskişehir durağıyla gerçekleştirilen il sayısını 13’e çıkaran proje, Ankara ile final yapacak.

Engelsiz Kariyer Günlerine Yoğun İlgi

Projenin Eskişehir etabının ilk gününde engelliler için, ikinci gününde firma temsilcileri için “Kariyer Eğitimi” düzenlendi.Eğitimler kapsamında engellilere, “İş Görüşmesine Hazırlık”, “Doğru CV Hazırlama Yöntemleri”, “İmaj Yönetimi ve Başarılı Mülakat Teknikleri (uygulamalı- canlandırmalı)”, “Motivasyon ve Stres Yönetimi” eğitimleri ile “Başarıya Giden Yol Semineri”; firma temsilcilerine de “Engellilerle Doğru İletişim Eğitimleri” verildi. Etkinliğin son gününde ise engelliler,‘’Engeliz Kariyer Günleri’’ kapsamında iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek, iş hayatına ilk adımı atmak için yüz yüze görüşme gerçekleştirdiler. Eskişehirli engelliler, ulusal ve kentin tanınmış firmalarının temsilcileriyle görüşebilmek için yoğun ilgi gösterdiler.

İş hayatına istihdam katkısı sağlayacak

5 ayda engelliler ile iş dünyası arasında bu güne kadar benzeri görülmemiş bağlantılar kuran proje kapsamında, yaklaşık 4 milyon TL’lik 695 adet araç gereç dağıtımı yapılıyor. Belirlenen 5 pilot ilde 5 kamusal mekânın engelliler için erişilebilir hale getirildiği projede gerçekleştirilen engelli ve işveren buluşmaları, iş hayatına önemli bir istihdam katkısı sunuyor.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.