29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GELECEĞE DEĞER KATAN LİDERLERE ETO’DAN ÖDÜL

Eskişehir Ticaret Odası tarafından düzenlenen Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’ın yanı sıra protokol ve iş dünyasının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Eskişehir Ticaret Odası, şehir ekonomisine katkı sağlayanlar için 22 Ocak Çarşamba günü Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni düzenledi. Ödül törenine Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay,  CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz, protokol ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Güler iş dünyasının beklentilerini dile getirdi

Törenin açılış konuşmasını yapan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler üreten, ihracat yapan,  istihdam sağlayan tüccarın, sanayicinin, esnafın övgünün en büyüğünü hak ettiğini belirterek, bu düşünceden hareketle Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni’ni düzenlediklerini söyledi. İş dünyasının bazı zorluklara rağmen kararlılıkla üretmeyi sürdürdüğünü belirten Güler, işverenin prim ve yüklerinin azaltılması durumunda istihdamın ve yatırımların artacağını dile getirdi. Merkez Bankası’nın faizleri indirmesi ile kredi faiz oranlarının da indiğini hatırlatan Güler, bu sayede tüccar ve sanayicinin daha uygun koşullarda kredi kullanabildiğini ifade etti. 

Eskişehir’in öncelikli sorunlarına değinildi

Eskişehir’in öncelikli çözülmesi gereken sorunlarına da değinen Güler, Kuzey Çevre Yolu projesinin tamamlanması ve Eskişehir’in Gemlik Limanı ile demir yolu bağlantısının sağlanmasının önemine değindi. Eskişehir’in 100 yılı aşkın demiryolu ve raylı sistemler tecrübesi olduğunu da belirten Güler, destek verilmesi halinde Eskişehir’in Milli Yüksek Hızlı Tren’i üretip, tüm dünyaya da satabileceğini kaydetti.  Ödül alan tüccar ve sanayicileri tebrik eden Güler, Eskişehir Ticaret Odası üyelerinin sorumluluk alarak ülke ve şehir ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

TOBB 12 milyar nefes kredisi verdi

Törende konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz, Eskişehir Ticaret Odası’nın Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’ni hayata geçirmesinin önemine vurgu yaparak, başta ETO Başkanı Metin Güler olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iş camiasına verdiği maddi destek hakkında bilgi veren Yavuz, üyelerin finansmana erişmesi için çabaladıklarını dile getirdi. Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu’nun TOBB’un 800 bin üyesine 400 milyar lira kefalet desteği verdiğini belirten Yavuz, TOBB tarafından da 12 milyar nefes kredisi sağlandığını dile getirdi.

Eskişehir ticaret ve sanayisinin gurur günü

Törende konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ise Eskişehir’in ticaret ve sanayi şehri olduğunun altını çizerek, Geleceğe Değer Katanlar Ödül Töreni’nin Eskişehir ticaret ve sanayisi için gurur günü olduğunu dile getirdi. Eskişehir’in ileri teknoloji ürünü ihracatıyla dikkat çektiğini belirten Vali Çakacak, şehrin ekonomisine katkı sağlayan, istihdam yaratan ve üreten firmalara teşekkür ederek, ödül alan firmaları tebrik etti.

Ağbal’dan Kuzey Çevre Yolu talebine yanıt

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ise Geleceğe Değer Katanlar Ödül törenine daveti dolayısıyla Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’e teşekkür etti. Eskişehir’in ticaret ve sanayi şehri olarak ülkemize güç ve cesaret verdiğini belirten Ağbal, ödül alan Eskişehir Ticaret Odası üyelerini kutladı. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in Kuzey Çevre Yolu’nun hayata geçirilmesi talebine yanıt veren Ağbal, Kuzey Çevre Yolu’nda çalışmalarına hız verebilmek için Eskişehir milletvekilleri ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı ile temasa geçeceklerini dile getirdi.

Gemlik limanı bağlantısı kalkınma planında var

ETO Başkanı Metin Güler’in Hasanbey Lojistik Merkezi ile Gemlik Liman Bağlantısı’nın tamamlanması talebine de yanıt veren Ağbal, 11. Kalkınma planında en çok önem verdikleri konuların başında organize sanayi bölgelerinin limanla bağlantılarının yapılması olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Hasanbey Lojistik Merkezi ile Gemlik Liman Bağlantısı için çalışmaların başlayacağını dile getirdi. ETO Başkanı Metin Güler’in Milli Yüksek Hızlı Tren’in Eskişehir’de üretilmesi talebine de yanıt veren Ağbal, TÜLOMSAŞ’ın Milli Yüksek Hızlı Tren üretiminde ASELSAN ile birlikte kilit rol oynayacağını belirterek, bu konudaki çalışmalara hız verileceğini söyledi.

Türkiye ekonomisi 2020 yılında yüzde 5 büyüyecek

Türkiye ekonomisinin 2019 yılı performansını ve 2020 yılı beklentilerini değerlendiren Ağbal, 2019 yılının ülkemiz için birçok konuda meydan okuma yılı olduğunu belirterek, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin, ABD ve Çin arasındaki ticari savaşın Türkiye ekonomisini de olumsuz etkilediğini ifade etti. 2019 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 0.9 büyüdüğünü belirten Ağbal, 2020 yılında Türkiye’nin yüzde 5 büyümesini beklediklerini kaydetti. Son yaşanan gelişmelerin ekonomideki canlanmayı işaret ettiğini belirten Ağbal, fiyat istikrarı, hükümetin aldığı önlemler neticesinde ekonominin 2020 yılından itibaren toparlanacağını ve Türkiye’nin önümüzdeki 2 yıl içinde eski performansını yakalayacağını dile getirdi.

Eskişehir’in iş camiası ödül töreninde buluştu

Konuşmaların ardından Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi, En Yüksek İhracat, Yılın İstihdam Lideri, Yılın İnovasyon Lideri, Kente Değer Katan Lider, Yılın Yerel Yüksek Teknoloji Lideri, Yılın Marka Lideri, Yılın İstihdam Lideri kategorilerinde ve Eskişehir Ticaret Odası’nda 50. yılını dolduran üyelere ödül takdim edildi. İlçelerde Ahmet Sarı,  Mehmet Beşir Keskin, Mehmet Erçelebi ve Ömer Bülent Ünal’a gelir vergisi kategorisinde, Çekimsan Çelik Konstrüksiyon İnşaat ve Malzemeleri Hayvancılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Karaçay Madencilik Hayvancılık Zirai Ürünler ve İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Lütfü Yüksel Gıda Yağ Yem Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Magnesit Anonim Şirketi kurumlar vergisi kategorisinde ödül aldı.

Gelir vergisi ödülleri sahiplerini buldu

Eskişehir şehir merkezi gelir vergisi kategorisinde Ahmet Çam, Ahmet İskender Bayar, Ali İnci, Atila Ölce, Birol Çabuk, Cem Günsaçgün, Durmuş Karabağlı, Enver Öztürk, Hüseyin Kurtuluş, İbrahim Bektaş, İbrahim Zengin, Mehmet Ali Savuran, Mehmet Erçelebi, Mehmet Kent, Metin Soyiç, Nurettin Bilek, Nurullah Şen, Ömer Zeydan, Rate Kollektif Şirketi Mehmet Ali Yavuz Ve Ortakları, Riza Zeydan,Savaş Mehmet Özaydemir,Ünal Çeşme, Ürün Ticaret Kollektif Şirketi Taner Tamer Uygur ve Ortakları ödüle layık görüldü.

Kurumlar vergisi kategorisinde 24 firmaya ödül

Eskişehir kurumlar vergisi kategorisinde ise Altınbilek Makina İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Atışkan Yapı ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Çekiçler İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Ertanlar Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, ESGAZ-Eskişehir Şehir içi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt

Anonim Şirketi, Eti Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Eti Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, GKN Eskişehir Otomotiv Ürünleri Üretim ve Satış Anonim Şirketi, Kıraç Elektrik İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, KWS Türk Tarım Ticaret Anonim Şirketi, KYK Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Magnesit Anonim Şirketi, Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi, Peyman Kuruyemiş Gıda Aktariye Kimyevi Maddeler Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sanovit Seramik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Sarar Giyim Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sarar Otomotiv Petrol Ürünleri Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Sarp Havacılık Lojistik Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Selka Hazır Beton Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, TUSAŞ Motor Sanayii Anonim Şirketi, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Anonim Şirketi, Yasin Çakır Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ödül alan firmalar oldu.

İhracatta 3 firmaya ödül

 İhracat kategorisinde ise Alp Havacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Magnesit Anonim Şirketi, TUSAŞ Motor Sanayii ödüle layık görüldü.

50 yıllık ETO üyelerine ödül takdimi

Celman Akaryakıt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Çıldıroğulları Kollektif Şirketi Mustafa Çıldır ve Ortakları/Eskişehir Şubesi,  Eriş Kollektif Şirketi Uğur Bayar ve Oğulları Murat - Hasan Hakan Bayar, Feridun Küçüktiryaki, Göker Demir, Güreller Kollektif Şirketi’ne, Halim Pamukçu,Hikmet Çakmaklısoy, İsmet Özerdoğan, Makaslı Makina Metal Ve Pres İşleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Mete Yalama, Orhan Öğüt, Şoför ve Nakliyeciler Oto Ticaret Limited Şirketi, Yalçın Onrat ise Eskişehir Ticaret Odası’na 50 yıldır hizmet ederek ödül alan üyeler ve şirketler oldu.

Yılın enleri ödülleri 5 firmanın oldu

Yılın İstihdam Lideri ödülü Arçelik A.Ş. Buzdolabı İşletmesi’ne, Yılın İnovasyon Lideri Ödülü Albila Serum Biyolojik Ürünler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne, Yılın Yerel Yüksek Teknoloji Lideri Ödülü Alp Havacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’ne, Yılın Kente Değer Katan Lideri Ödülü Polimeks Holding’e, Yılın Marka Lideri Ödülü Eti Gıda Sanayi A.Ş’ye verildi.

İLÇELER  GELİR İLÇE 1.

Sıra

Unvan

1

AHMET SARI

2

MEHMET BEŞİR KESKİN

3

MEHMET ERÇELEBİ - ERÇELEBİ PETROL

4

ÖMER BÜLENT ÜNAL

 

 

 

 

İLÇE KURUMLAR İLÇE 1.

Sıra

Unvan

1

ÇEKİMSAN ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT VE MALZEMELERİ HAYVANCILIK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

2

KARAÇAY MADENCİLİK HAYVANCILIK ZİRAİ ÜRÜNLER VE İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

3

LÜTFÜ YÜKSEL GIDA YAĞ YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

4

MAGNESİT ANONİM ŞİRKETİ

 

 

 

 

GELİR VERGİSİ

Sıra

Unvan

1

AHMET ÇAM

2

AHMET İSKENDER BAYAR

3

ALİ İNCİ

4

ATİLA ÖLCE

5

BİROL ÇABUK

6

CEM GÜNSAÇGÜN

7

DURMUŞ KARABAĞLI

8

ENVER ÖZTÜRK

9

HÜSEYİN KURTULUŞ

10

İBRAHİM BEKTAŞ

11

İBRAHİM ZENGİN

12

MEHMET ALİ SAVURAN

13

MEHMET ERÇELEBİ

14

MEHMET KENT

15

METİN SOYİÇ

16

NURETTİN BİLEK

17

NURULLAH ŞEN

18

ÖMER ZEYDAN

19

RATE KOLLEKTİF ŞİRKETİ MEHMET ALİ YAVUZ VE ORTAKLARI

20

RİZA ZEYDAN

21

SAVAŞ MEHMET ÖZAYDEMİR

22

ÜNAL ÇEŞME

23

ÜRÜN TİCARET KOLLEKTİF ŞİRKETİ TANER TAMER UYGUR VE ORTAKLARI

 

 

 

 

KURUMLAR VERGİSİ

Sıra

Unvan

1

ALTINBİLEK MAKİNA İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

2

ATIŞKAN YAPI VE ENDÜSTRİYEL ALÇI ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

3

ÇEKİÇLER İNŞAAT TAŞIMACILIK TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ

4

ERTANLAR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

5

ESGAZ-ESKİŞEHİR ŞEHİRİÇİ DOĞALGAZ DAĞITIM TİCARET VE TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ

6

ETİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

7

ETİ MAKİNE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

8

EUROPEN ENDÜSTRİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

9

GKN ESKİŞEHİR OTOMOTİV ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ

10

KIRAÇ ELEKTRİK İNŞAAT MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

11

KWS TÜRK TARIM TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

12

KYK YAPI KİMYASALLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

13

MAGNESİT ANONİM ŞİRKETİ

14

OSMANGAZİ ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ

15

OSMANGAZİ ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ

16

PEYMAN KURUYEMİŞ GIDA AKTARİYE KİMYEVİ MADDELER TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

17

SANOVİT SERAMİK SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

18

SARAR GİYİM TEKSTİL ENERJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

19

SARAR OTOMOTİV PETROL ÜRÜNLERİ TURİZM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

20

SARP HAVACILIK LOJİSTİK TURİZM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

21

SELKA HAZIR BETON SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

22

TUSAŞ MOTOR SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ

23

TÜRKİYE LOKOMOTİF VE MOTOR SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ TÜLOMSAŞ

24

YASİN ÇAKIR UN SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

   
   

YÜKSEK İHRACAT YAPAN ÜYELER

Sıra

Unvan

1

ALP HAVACILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

2

MAGNESİT ANONİM ŞİRKETİ

3

TUSAŞ MOTOR SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ

   
   

50 YILLIK

Sıra

Unvan

1

CELMAN AKARYAKIT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

2

ÇILDIROĞULLARI KOLLEKTİF ŞİRKETİ MUSTAFA ÇILDIR VE ORTAKLARI/ESKİŞEHİR ŞUBESİ

3

ERİŞ KOLLEKTİF ŞİRKETİ UĞUR BAYAR VE OĞULLARI MURAT -HASAN HAKAN BAYAR

4

FERİDUN KÜÇÜKTİRYAKİ - CEM TİRYAKİ

5

GÖKER DEMİR

6

GÜRELLER KOLLEKTİF ŞİRKETİ (MESUT TOSUN VE ORTAĞI)

7

HALİM PAMUKÇU

8

HİKMET ÇAKMAKLISOY

9

İSMET ÖZERDOĞAN

10

MAKASLI MAKİNA METAL VE PRES İŞLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

11

METE YALAMA

12

ORHAN ÖĞÜT

13

ŞOFÖR VE NAKLİYECİLER OTO TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

14

YALÇIN ONRAT

   
 

YÜKSEK İHRACAT YAPAN ÜYELER

1

YILIN İSTİHDAM LİDERİ

 

ARÇELİK A.Ş. BUZDOLABI İŞLETMESİ

   
   

2

YILIN İNVASYON LİDERİ

 

ALBİLA SERUM BİYOLOJİK ÜRÜNLER SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

   
   

3

YILIN YERELYÜKSEK TEKNOLOJİ LİDERİ

 

TUNCER ALPATA

 

ALP HAVACILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

   
   

4

YILIN KENTE DEĞER KATAN LİDERİ

 

EROL TABANCA

 

ODUNPAZARI MODERN MÜZE

   
   

5

YILIN MARKA LİDERİ

 

FİRUZHAN KANATLI

 

ETİGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.