8 Nisan 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Otomobildeki dönüşüm yan sanayideki rekabeti artırıyor

Otomobildeki dönüşüm yan sanayideki rekabeti artırıyor
  • 24 Şubat 2020 Pazartesi
  • 1824 kez okundu

CHEP dijitalleşen otomobiller için yedek parça üreticilerine destek veriyor

Dünyanın önde gelen otomotiv şirketlerinin hibrit ve elektrikli araç yatırımları, yan sanayide de köklü değişiklikler yaşanmasına neden oluyor. Dijitalleşme ile artan rekabet ortamında yan sanayi üreticilerinin elektrikli ve hibrit araç parçalarına yatırım yapmasını öneren CHEP Türkiye, Romanya & Rusya Otomotiv Ülke Lideri Engin Gökgöz, benzinli ve dizel araçlara göre hassas olan yeni parçaların taşımacılığı konusundaki uzmanlıkları ve gelişmiş ekipman çözümleriyle iş ortaklarına destek verdiklerini söyledi

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği’nin (TEHAD) verilerine göre elektrikli ve hibrit araç sayısının son bir yılda üç kat arttığı Türkiye, kendi elektrikli arabasını üretmek için hazırlıklarına devam ederken diğer yandan global şirketlerin üretiminde önemli rol üstleniyor. Otomotiv ana sanayinde yaşanan gelişmeler, yan sanayideki dönüşümü de beraberinde getiriyor. Bu araçların dünya genelinde hızla artacağını göz önünde bulunduran otomotiv yan sanayicileri, hibrit ve elektrikli araç parçası üretmek üzere yatırım gerçekleştiriyor. Otomotiv sektöründeki ana ve yan sanayi parça üreticilerine özel endüstriyel çözümler geliştiren CHEP, sahip olduğu bilgi ve uzmanlık sayesinde elektrikli ve hibrit araç parçası üretimlerinin Ar-Ge çalışmaları esnasında iş ortaklarına destek olarak inovasyon ve sevkiyat konusundaki deneyimlerini aktarıyor.

“Otomotiv yan sanayicilerinin rekabet ortamında yerlerini almalarına destek oluyoruz”

Elektrikli ve hibrit otomobillerin yedek parça üretiminde yaşanacak rekabetin kaçınılmaz olduğunu söyleyen CHEP Türkiye, Romanya & Rusya Otomotiv Ülke Lideri Engin Gökgöz, Son yıllarda önemli gelişmelerin yaşandığı hibrit ve elektrikli araç pazarı hızla büyüyor. Otomotiv sektörü yönünü bu alana çevirmişken yan sanayi de bu dönüşüme kayıtsız kalmıyor. Ancak elektrikli ve hibrit otomobillerin yedek parçaları, benzinli ve dizel araçların parçalarına göre çok daha hassas. Dolayısıyla rekabette öne çıkmak için bu alana yatırım yapmayı planlayan yan sanayicilerin bir strateji haritası oluşturarak doğru yatırımlar yapması gerekiyor. Biz de CHEP olarak yan sanayi üreticilerine destek oluyor, hassas parça sevkiyatına yönelik gelişmiş ekipman çözümlerimizin yanı sıra onlarla uzmanlığımızı ve bilgi birikimimizi de paylaşıyoruz” dedi.

Tedarik zincirindeki riskleri ortadan kaldıran çözümler

Yeni ve hassas parçaların en iyi şekilde korunması için geliştirilmiş katlanabilir plastik konteynerler (FLC) ve özel iç profil çözümleriyle hizmet veren CHEP, tüm parçaları güvenle taşıyor. Otomotiv tedarik zincirinde en çok kullanılan ve uluslararası nakliye konteynerleri arasında yer alan “EuroBin” ve “IsoBin 33”, tedarik zincirinde bulunan riskleri ve zorlukları ortadan kaldırıyor. Yük dengesi sunan hafif ve sağlam yapılı çözümler, katlanarak depolama alanında tasarruf sağlıyor. Bölgesel gereksinimler için farklı yükseklikleri bulunan konteynerler, standart teknik özellikleriyle otomatik üretim hatlarına uygunluk gösteriyor. Yeniden kullanılabilen plastik konteynerler, tıpkı elektrikli otomobiller gibi çevre üzerindeki etkiyi en aza indiriyor ve verimliliği artırıyor.

“İnovasyon ve nakliye optimizasyonundaki deneyimimizi aktarıyoruz”

CHEP’in otomotiv ve diğer sanayi tedarik zincirlerinin en temel ihtiyaçlarını karşıladığına dikkat çeken Gökgöz, “Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve dijital dönüşüm süreçlerindeki hakimiyetimizi, iş ortaklarımız için pozitif bir değere dönüştürüyoruz. Yeni araç üretimlerinin Ar-Ge çalışmaları esnasında, paketleme mühendislerimiz iş ortaklarımız olan OEM mühendisleriyle birlikte çalışarak yeni parçaların güvenli taşımacılığı konusunda destek veriyor. Sektörün en iyi uygulamaları konusunda eğitim almış uzmanlarımız, inovasyon ve nakliye optimizasyonundaki deneyimimizi aktarıyor. Bununla birlikte, paket yoğunluğu ve alan kullanımı maliyetlere etki ettiği için hangi parçanın nasıl taşınması gerektiğini inceleyerek daha az atığın ortaya çıkmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.