30 Mayıs 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

18-20 yaş arası tarım işçileri yasaktan muaf tutuldu

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: 18-20 yaş arasındaki tarım işçilerinin sokağa çıkma yasağından muaf tutulması tarımsal üretimde rahatlık sağlayacaktır.

“Sağlık koşullarına uyulmalı, tarım işçilerinin güvenliği sağlanmalıdır”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 18-20 yaş arasındaki tarım işçilerinin sokağa çıkma yasağından muaf tutulmasının tarımsal üretimde rahatlık sağlayacağını bildirdi.

Sağlık koşullarına uyulmasının ve tarım işçilerinin güvenliğini sağlamanın önemine işaret eden Bayraktar şöyle devam etti:

"Mevsimlik işçilerin iller arası nakilleri sırasında virüsün yayılımının engellenmesi amacıyla titiz davranılmalı, nakiller, trafik ve jandarma ekipleri tarafından sağlık müdürlüklerinin tavsiye kararlarına uyularak, gerekli önlemlerin alınması şartıyla, kontrollü olarak yapılmalıdır.

Mevsimlik işçilerin barınma ve çalışma koşulları iyileştirilmeli, gerekli hijyen malzemeleri temin edilmelidir. Hijyen koşullarının sağlanması, sosyal mesafenin korunması için gerekli önlemler alınmalı, sürekli kontroller yapılmalıdır."Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.