4 Haziran 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESDER GENEL BAŞKANI ÇELİKUS;” MESLEK LİSELİ GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZİN TEMİNATIDIR”

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER)Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, dünyada ve ülkemizde yayılmakta olan koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda mesleki ve teknik Anadolu liselerinde temizlik ve dezenfeksiyon ürünlerinden maskeye, tek kullanımlık önlük ve tulumdan yüz koruyucu sipere çeşitli ürünlerin seri üretimine geçilmesinin gurur verici olduğunu dile getirdi.

ÇELİKUS yaptığı yazılı açıklamada, “28 Şubat döneminde uygulanan katsayı sebebiyle üniversiteye girişte önlerine engeller çıkarılan ve yıllar süren kan kaybı sonrası başarılı öğrenciler tarafından tercih edilmeyen meslek liselerimizin kıymetli öğrencileri sağlık personellerinden sonra zorlu sürecin kahramanlarıdır. Şu an 21 ilimizde 37 meslek lisesinde öğrencilerimiz büyük bir özveriyle üretim yapmakta. İstanbul Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen otomatik 3 katlı telli Ultrasonik Cerrahi Maske Makinesi ile artık sadece bu lisede günde 100 bin cerrahi maske üretilebilecek. Buradan da göreceğimiz üzere meslek liseli gençlerimiz ülkemizin teminatıdır.” dedi.

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, mesleki liseleri için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:
1. Ülkemizde meslek liseleri oranı diğer liselere göre % 30’dur, bu oran en az % 50’ye çıkarılmalıdır.
2. Hâlihazırda bulunan meslek liselerimizin niteliği arttırılmalıdır.
3. Meslek liselerinde bulunan atölyelerin fiziksel koşulları iyileştirilip günümüz teknolojisi ile modernize edilmelidir.
4. Meslek liseli öğrencilerin ve görev yapan öğretmenlerin sanayi ile işbirliği arttırılmalıdır.
5. Meslek liseli öğrencilerin ve görev yapan öğretmenlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri sağlanmalıdır.
6. Sevgi, kardeşlik, üretim ve paylaşım medeniyeti olan Ahilik değerleri gençlerimize öğretilmeli, moral ve motivasyonları yüksek tutulmalıdır.
7. Okul bitiminde öğrencilerin mesleklerine göre uygun iş ortamı sağlanmalıdır.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.