5 Temmuz 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sanayi Üniversite proje fuarında yeni fırsatları değerlendirdi

Sanayi Üniversite proje fuarında yeni fırsatları değerlendirdi
  • 30 Mayıs 2020 Cumartesi
  • 2271 kez okundu

Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Teknik Üniversitesi işbirliğinde  “13. Proje Fuarı ve Yarışması” başladı. Salgın nedeniyle online ortamda başlayan etkinlik 2 gün boyunca devam edecek.  Bu yıl 8 farklı alanda 400’ü aşkın öğrenci 200’den fazla proje hazırlayarak projelerini sanayicilerin ve akademisyenlere tanıtacak.

Online ortamda yapılan etkinliğin açılışına Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, ESTÜ Rektörü Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Süleyman Kaytakoğlu, EOSB Başkanı Nadir Küpeli, sanayiciler, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlikte konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Bizler gençlerimize güveniyoruz. Fakat belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz için ilk önce sizlerin kendinize inanması gerekiyor. Başarı merdiveninin ilk basamağı kişinin kendisine inanmasıdır.” dedi.

Yeni fırsat sunacak
Proje fuarının amacından bahseden ve açılış konuşması yapan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında son sınıf öğrencilerimizi ve sanayicileri fark yaratan projelerle bir araya getirmek istedik. Yeni fikirlerin desteklenmesini sağlamak ve hem gençler hem de iş insanları için yeni iş fırsatları oluşturmak istiyoruz” dedi.
Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi için temel koşulun sanayinin ürün çeşitliliği artırması olduğuna vurgu yapan Kesikbaş,  “Proje Fuarı etkinliği ile Eskişehir’de yeni işbirliği imkanlarının yaratılmasını, iş dünyası ile bir araya gelecek gençlerimizin motivasyonlarının yükseltilmesini ve en önemlisi güncel teknolojik bilgilerin sanayiye aktarılarak kalite ve verimliliğin iyileştirilmesini beklemekteyiz.” diye konuştu.  

Ülkemiz adına sevindirici
Online açılışa katılan TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ise 13 yıl önce proje tabanlı eğitimin çok fazla konuşulmadığı bir dönemde ESO ve Üniversitenin bu etkinliğe başladığını söyleyerek, “Bu projede ben de dekan olduğum yıllarda görev aldım. Bugüne kadar gelmesi, sanayicilerimizin ve üniversitemizin bunu sürdürmesi çok kıymetli. Böyle bir etkinlik ülkemizin geleceği adına sevindirici” diyerek TÜBİTAK’ın son yıllarda hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bir sunuş gerçekleştirdi.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra söz alan öğrenciler projelerini tanıttılar. İki gün boyunca sürecek etkinlikte kendi alanlarında ilk 3’e giren 24 başarılı proje de  belirlenerek  ve tüm katılımcılarla paylaşılacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.