21 Eylül 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR AŞÇILAR DERNEĞİNDEN(ESADER) LOKANTACILAR ODASINA ZİYARET

ESKİŞEHİR AŞÇILAR DERNEĞİNDEN(ESADER) LOKANTACILAR ODASINA ZİYARET
  • 8 Ağustos 2020 Cumartesi
  • 1966 kez okundu

(ESADER) Eskişehir Aşçılar Derneği Başkanı Kemal Kaya Ar-ge Egitim kurulu,Danışma kurulu ve Kadın kolları komisyon üyeleri ile birlikte Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’i makamında ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı Kaya ; Eskişehir’de Lokantacılar Odası ile birlikte bir çok proje gerçekleştirdik.

Pandemi sonrası Derneğimize üye sektör’de çalışan aşçı ve yardımcı personelin durumu hakkında görüş alışverişinde bulunarak,gün birlik olma,biribirimize destek olma günüdür dedi.

Türk Mutfağının öneminden de bahsederek,2500 çeşidi aşkın yemek türü ile dünyanın en zengin üç mutfağından birisiyiz fakat bugün geldiğimiz noktada fast food kültürüne yenik düşmüş bulunmaktayız.

Eskişehir gastronomi platformu çatısı altında  paydaşlarımızla,unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerimizi tekrar gün yüzüne çıkarmak için elimizi taşın altına koyup, elbirliği ile projemizi gün yüzüne çıkarmak için sabırsızlanıyoruz dedi.

Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ise dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi süreci her ne kadar sosyal hayatı ve turizmi etkilediyse de,yeni normalleşme sürecinde kaldığımız yerden devam ederek,Seyit Battal Gazi ,Yunus Emre ve Nasrettin Hoca’nın diyarı olarak bilinen kültür  başkenti şehrimizde,son yıllarda artan turizmden payımızı artırmak istiyoruz diyerek,bunun için 14 ilçe Belediyemiz ve Yörelere ait hemşeri derneklerimizle birlikte unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerimizi tekrar gün yüzüne çıkarmak için kurmuş olduğumuz Gastronomi platformunu pandemi sonrası tekrar kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Hizmet sektöründe görev yapan aşçılarımız ve işletme sahiplerimiz ayrılmaz bir bütündür,adeta et ve tırnak gibidirler,böylesi zor günleri karşılıklı anlayış içinde elbirliği ile en az zararla atlatmanın yolunu mutlaka bulacağız diye ifade etti.

Pandemi sürecinde Bakanlığımız tarafından belirtilen tüm hijyen kurallarını harfiyen yerine getiren lokantalarımız,tüm hemşerilerimize gönül rahatlığı ile hizmet vermeye tereddütsüz hazır olduklarını söyledi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.