21 Eylül 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR OSB YATIRIMCILARIN GÖZDESİ

Eskişehir sanayisindeki son gelişmeleri değerlendiren Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli “2020 yılının ilk 6 ayında Eskişehir OSB’de 30 yatırımcıya 650 bin metrekare yeni yer tahsis ettik. Eskişehir’deki teşvikli yatırımların tutarı ilk altı ayda 936 milyon TL’ye ulaştı” dedi.

Eskişehir OSB yatırımcıların gözdesi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir sanayinin ilk altı aylık yatırım verilerini değerlendirdiği açıklamasında “Eskişehir OSB’ye yatırımcılarımızdan büyük bir ilgi var. Eksiksiz ve modern bir altyapıya sahip Eskişehir OSB’ye yeni yatırımcıların ilgisi artarak devim ediyor. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde 30 yeni yatırımcımıza toplam 650 bin metrekare yeni yer tahsis ettik. Altı aylık dönemde ulaştığımız rakamlarımız son 10 yılın, yıllık bazdaki rakamlarından çok daha yüksek bir seviyede. Bu yatırımlar devreye girdiğinde en az 1500 kişiye yeni istihdam sağlayacak. Eskişehir OSB’de yatırımcılara sunduğumuz her büyüklükteki uygun fiyatlı arsalar, kalifiye işgücünün varlığı, eksiksiz altyapımız, hızla tamamlamakta olduğumuz “Yaşam Merkezimiz”, geçen sene ilk öğrencilerini alan ve bu sene yeni kampüs inşaatını tamamlamakta olduğumuz “Eskişehir OSB Meslek Lisemiz”, akreditasyon süreçlerini tamamlamakta olduğumuz “Sınav ve Belgelendirme Merkezimiz” gibi önemli yatırımlarımız, yeni sanayi yatırımlarının ilimizi tercih etmesinde ciddi rol oynamaktadır” dedi.

Eskişehir’de teşvikli yatırımlar artıyor

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir’deki teşvikli yatırımlara ilişkin verileri de değerlendirdiği açıklamasında “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre 2020 yılının ilk 6 aylık dönemde Eskişehir’de toplam değeri 936 milyon TL olan 32 yeni yatırım için yatırım teşvik belgesi düzenlenmiş durumda. Bu yatırımlar tamamlandığında en az 700 kişiye istihdam sağlayacak. Bu yatırımların 830 milyon TL’sı imalat sanayindeki yeni yatırımlardan oluşuyor. Pandemi dönemine rağmen yeni yatırımlardaki bu artış trendi, ekonomimizin geleceği açısından oldukça önemli. Bugün başlanan bu yatırımlar birkaç yıl içinde devreye girdiğinde hem üretime hem de istihdama ciddi katkılar sağlayacaklar. Eskişehir OSB Yönetimi olarak her gün bölgemize daha fazla yeni yatırımcı çekmek için ciddi çalışmalar yapıyoruz, bu çalışmaların sonuçlarını artan yatırım sayısında görüyoruz, OSB’ye gelen yeni yatırımların hızla hayata geçirilmesi konusunda da yönetim olarak bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.