22 Ekim 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kadın İhracatçılardan Latin Amerika’ya Sanal Çıkarma

Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda 21 Eylül-9 Ekim 2020 tarihlerinde kadın ihracatçılara yönelik Şili-Peru-Kolombiya-Meksika Sanal Genel Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek.

Daha önce fiziksel olarak ülkelere yönelik yapılan Genel Ticaret Heyeti Programları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle tüm dünyada alınan seyahat kısıtlamaları ve sağlık önlemleri çerçevesinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın öncülüğünde sanal ortamda yapılmaya devam ediliyor. Bu şekilde, teknolojinin imkanlarından faydalanılarak dijital ortama taşınan Genel Ticaret Heyetleri, ihracatçıları potansiyel alıcılarla bir araya getiren en önemli mekanizmalardan biri olma özelliğini sürdürüyor.

Salgın döneminde, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  organizasyonunda Özbekistan, Kenya, Hindistan, Nijerya, Pakistan, Kolombiya-Meksika ve Almanya’ya yönelik gerçekleştirilen Sanal Genel Ticaret Heyetlerine, 21 Eylül-9 Ekim 2020 tarihlerinde kadın ihracatçılara yönelik Şili-Peru-Kolombiya-Meksika Sanal Genel Ticaret Heyeti ile devam edilecek.

Programa tüm sektörlerde faaliyet gösteren 26 ihracatçı firma ile söz konusu ülkelerden 29 ithalatçı firma katılım sağlayacak.

Heyete şirket ortağı kadın olan veya yönetim kurulunda kadın üyesi bulunan firmalar katılacak. Program, Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda kadınlara yönelik olarak gerçekleştirilen ilk Sanal Genel Ticaret Heyeti olacak.

Ticaret Bakanlığı, daha önce “SheTrades Outlook” platformunda iyi uygulama örnekleri arasında giren, Türkiye Kadın Girişimci Online/Fiziki Network Programı ve Export Akademi Programı'nın ardından, kadın ihracatçılara yönelik Sanal Genel Ticaret Heyetleri ile uluslararası ticarette kadın ihracatçıların artırılması ve kadınların ekonomik hayata katılımının desteklenmesine yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Program kapsamında firma temsilcileri 21 Eylül-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Şili, Peru, Kolombiya ve Meksikalı iş insanları ile sanal ortamda ikili firma görüşmeleri gerçekleştirecek. 

Latin Amerika bölgesindeki önemli ticaret ortaklarından Şili, Peru, Meksika ve Kolombiya ihracatçılar için önemli hedef pazarlar arasında yer alıyor. Sanal Genel Ticaret Heyeti programının, Türkiye ile bu ülkeler arasındaki ticaret potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlayacağı ve uluslararası ticaret hacminin düştüğü bu dönemlerde Türk kadın ihracatçılara önemli açılımlar sağlayacağı değerlendiriliyor. 

Şili-Peru-Kolombiya-Meksika’nın ardından, Sanal Genel Ticaret Heyeti programlarına, 28-30 Eylül 2020'de Kazakistan ve 26-30 Ekim'de Filipinler ile devam edilecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.