25 Kasım 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birsen, Covid-19 salgınındaki artışı nedeniyle UYARDı

Eskişehir’de artan Covid-19 salgınındaki artış nedeniyle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden esnafımıza ve halkımıza uyarı…

Yaklaşık 8 aydır devam eden pandemi süresince hepimiz gerekli tedbirleri alarak Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek adına mücadele ettik. Bu süreçte sabırlı bir tutum sergiledik. İnsan sağlığını ön planda tutarak, gerekli hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Salgının başta ailemiz, yakınlarımız ve tüm insanlığa olan zararını ortadan kaldırmak adına sevdiğimiz mesleklerimizden, işlerimizden bir süre uzak kaldık. Belki de daha çok kazanacakken, sağlığımızı önde tutarak evde kaldık. Esnaf ve sanatkarlar olarak bu sürecin hem maddi, hem de manevi olarak en çok etkilenenleri biri de şüphesiz bizler olduk.

Kontrollü normalleşme sürecinde mesafelerin korunmadığı, salgının tamamen ortadan kalmış gibi davranıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu olumsuz davranışlar, bu güne kadar verilen mücadelenin, fedakarlıkların, maddi ve manevi zararların, alınan tedbirlerle elde edilen kazanımların ve gösterilen gayretlerin başa sarılması demektir.

Önlem basit; Maske, Mesafe ve temizlik. Sağlıklı bir gelecek için lütfen ama lütfen kurallara uyalım, tedbirleri elden bırakmayalım. Hem kendi sağlığımız, hem de yakınlarımızın sağlığını düşünelim. Tedbirsiz davrandığımızda binlerce esnaf ve sanatkarın işine ve ülke ekonomisine ne kadar zarar verdiğimizi düşünelim. Tedbirsiz davranış içerisinde bulunan kişileri uyararak, insanlığa hep birlikte faydalı olmaya çalışalım ve sürece hep birlikte katkı verelim.


EKREM BİRSEN
ESESOB BAŞKANIGönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.