5 Mart 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kadın mikrogirişimcilere İMECE Mini Sigorta

Geniş vizyonu ve memnuniyet odaklı hizmet anlayışıyla sigortacılık sektöründe Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi konumunda bulunan Bereket Sigorta, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ile önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği çerçevesinde, kadın mikrogirişimciler İMECE Mini Sigorta kapsamına alındı.

Ülke tarımının öncü kuruluşu Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraklerinden Bereket Sigorta, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sigorta sektörüne değer katmaya, sektörün ve müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri oluşturmaya devam ediyor. Bereket Sigorta, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadın mikrogirişimciler için İMECE Mini Sigorta uygulaması başlattı.

İMECE Mini Sigorta ile kaza sonucu yaşam kaybı ve daimi maluliyet durumlarında 10 bin TL’ye kadar teminat sağlanırken; İMECE Mini Konut Sigortası ile mikrogirişimcilerin evlerinde oluşan zararlar hasarın oluş biçimine göre belirtilmiş olan limitler dahilinde güvence altına alınacak.

Temel risklere karşı güvence sağlıyor

Kadın girişimcilerin kullandıkları mikrokredi sayesinde kurdukları işle ailelerini geçindirdiklerini kaydeden Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, mikrokredinin ve girişimlerinin sürdürülebilirliği açısından güvence altına alınmalarının önemli olduğunu ifade etti.

İMECE Mini Sigorta hizmeti hakkında bilgiler veren Güngör şunları söyledi;

“İMECE Mini Sigorta ile kadın girişimcilerimizin karşılaşabilecekleri herhangi bir kaza sonucu yaşam kaybı ve maluliyet durumlarına karşı kendilerini ve ailelerini, ister ev sahibi ister kiracı olsunlar yuvalarını temel risklere karşı güvence altına alıyoruz.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, 2003 yılından bu yana mikro kredi faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye Grameen Mikrofinans Programının, dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu ve küçük bir sermaye olan mikrokredi desteğiyle 200 bin kadını, toplamda 1 milyar 50 milyon TL’yi aşan destekle ekonomik hayata dâhil etti. Sektör açısından ise kadın girişimcilerin ekonomik yaşama adım atmalarını sağlayan mikro kredi uygulaması beraberinde sunulan mini sigorta hizmetleri, 50 bin girişimciye 871 milyon TL tutarında güvence verilmiş. Bereket Sigorta olarak memnuniyet odaklı ve yardımlaşma üzerine kurulu sigorta yaklaşımımız ile bizde kadın mikro girişimcilerimize ekonomik hayatın bir parçaları olmaları için destek olmak istiyoruz. Bu anlamda TİSVA ile yaptığımız işbirliği ülkemize ve kadın mikro girişimcilere hayırlı olsun.”

 Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar