2 Mart 2021 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TUSAŞ İŞTİRAKI GSATCOM’UN İHRACAT BAŞARISI

TUSAŞ İŞTİRAKI GSATCOM’UN İHRACAT BAŞARISI
  • 13 Şubat 2021 Cumartesi
  • 8806 kez okunduTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile INVAP S.E. (Arjantin) tarafından kurulan GSATCOM Uzay Teknolojileri AŞ, kuruluşunun ikinci yılında, Arjantin Cumhuriyeti ulusal telekomünikasyon şirketi ARSAT S.A. için “Yüksek Çıkış Gücüne Sahip HTS Uydusu” satışını gerçekleştirdi. TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil yapılan uluslararası başarı ile ilgili şöyle konuştu: “Türkiye, uzay alanında attığı adımlar ile birlikte çok daha büyük başarılar elde edecek. Bizler de bu alanda ülkemizin uzay alanında avantaj sağlaması amacıyla 2 yıl önce kurmuş olduğumuz GSATCOM firmasının ilk ihracatını yapacağının gururunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ülke olarak uzay çalışmalarında doğru zamanlama ve doğru adımları atarak kararlığımızı ortaya koyuyoruz. Ülkemize hayırlı olsun.”

TUSAŞ iştiraki GSATCOM’un, uluslararası pazarda önemli avantajlar sağlayacak yeni nesil haberleşme uydusu geliştirme programını 2019 yılında başlattı. TUSAŞ, GSATCOM ve INVAP S.E. mühendisleri tarafından iki yıllık süre içerisinde tasarlanması hedeflenen ARSAT-SG1 Uydusunun üretimi ise 2024 yılında tamamlanacak. Yer Senkron Yörüngede görev yapacak ARSAT-SG1 Uydusu teknolojik bir çok yeniliği bünyesinde barındıran stratejik üstünlüklere sahip olacak.

Sivil amaçlı veri transferi için kullanılacak ve tümüyle elektrikli itki sistemine sahip olan yeni nesil ARSAT-SG1 Uydusunun, Ka-bant’da 50 Gbps aşan çıkış kapasitesi ile dünyadaki emsalleri arasında önemli bir teknolojik konumda olması bekleniyor.

TUSAŞ uzay teknolojilerinin ihracatında, ARSAT-SG1 Uydusunun satışına ilave olarak kısa dönemde tamamlanmasını hedeflediği projelerde çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.Gönderen: haberler

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar