22 Eylül 2021 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İnönü, Oklubalı Mahallesinde Mis Kokulu Lavantalar

İnönü İlçesi Oklubalı Mahallesinde genç kadın çiftçiye ait lavanta bahçesini ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş’e İnönü Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Hamamcı eşlik etti.

Tarım ve Orman Bakanlığının İlimizde 2014-2019 yılları arasında uyguladığı "Itrî ve Tıbbî Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" ile 9 İlçede, 36 çiftçiye yaklaşık 140.000 adet lavanta fidesini deneme ve demonstrasyon amaçlı olarak toprakla buluşturulmuştu. İnönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelinin destekleriyle 2019 yılının sonbaharında 2,5 dekar alana 2000 adet lavanta fidesi dikilerek tesis edilen Nuriye Dedeoğlu’na ait lavanta bahçesi de bu projenin en güzel örneklerinden biri.

İl Müdürü Gümüş ziyaretlerinin akabinde yaptığı açıklamada; “İlimizde özellikle kadın elinin değdiği alanların nasıl gelişip güzelleştiğine burada hep beraber şahit oluyoruz. Henüz ikinci yılında olan lavantaların gelişimi ve verimi çok iyi. Böyle güzel çalışmaların bütün kadın çiftçilerimize örnek oluşturarak onları da üretime teşvik etmesini temenni ediyorum. İnönü İlçesinde düğün yapacak çiftlerimizi de lavanta bahçesinde hatıra fotoğrafı çekmeye davet ediyorum. İlçe Müdürümüz Sami Yasin Uysal’a ve personellerimize özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadın çiftçilerimizin lavanta bahçesinde yapılan buketleri ziyaretçilere hediye etmesi ve topluca hatıra fotoğrafı çekimi yapılmasıyla ziyaret sona erdi.Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar